Založ si blog

Malá, veľká

Malá, veľká, veľká, malá. Na striedačku, akoby sa zámerne vymieňali. Neviem, teória možno, ale prax… Rozhodne nie, asi priveľa premýšľam. Jéj, už som ako ona. Moletná, dve brady a hrubý prsteň na pravej ruke. Učiteľka dejepisu, nemala som ju rada. Patrila som k menšine, pre iných pomerne obľúbený predmet. Priveľmi si na ňom zakladala a to nemusím. Nechcem sa zapodievať všetkými udalosťami, ktoré sa stali pred mnohými rokmi. Načo? Mne stačí súčasný život, podľa mňa je dostatočne bohatý. Ten môj určite. Nezmenila som sa, len roky mi pribudli.

Ale čo tam po dejepise a akejsi učiteľke, aj tak je dávno v dôchodkovom veku. Koniec, už ani slovo, nepotrebujem sa ňou zapodievať, sú to myšlienky, ktorých sa chcem zbaviť. Je to pre mňa prekvapujúce, pamätám si jej tvár i telo do najmenších detailov, nedám si pokoja.

Moje oči, už zasa sú tam, presne na jej tvári. Sledujem ju, sústreďujem sa na mimiku. Ústa jej lietajú zo strany na stranu. Úsmevy, ani tie nechýbajú. Oproti nej muž, vzdialenosť neveľká. Vyzerá dobre, tvár mužná, mierne strnisko. Len také decentné, presne podľa môjho vkusu. Vysoký, štíhly, na prvý pohľad športovec. Hovorí s ňou, adresuje jej slová. Chcem ich počuť, naťahujem uši.

Nič, ani slovo, je to medzi nimi, poznajú sa. Po chvíli sa to zvrtne, priblíži sa k nej. Sklonená hlava, tesný kontakt. Bozkáva ju. Bodky, sledujem ich s akýmsi napätím v tele. Akoby sa ma to týkalo.

Stačí chvíľa, uvedomenie. Toľko bodiek… Už to mám, pehy, je nimi celá posiata. Pekné to nie je. Ale teraz, začína mi to byť jedno, len keby tu nebola s ním. Nechcem ju tu, tie jej pehy, akoby sa mi vyškierali do tváre.

Nie, to nemôžem pripustiť, táto pehavá ženská nemôže mať takého chlapa. Prečo by to tak malo byť? Pche, práve ona.

Trojka

30.10.2020

Príbeh, v ktorom môže byť ktosi ukrytý. Ak chcete, hádajte. Prsty, tie malé potvory. Nechcú poslúchať, akoby im ktosi v mojej blízkosti dával pokyny. Jeden za druhým. Áno, zlatá obrúčka, ktorá pre mňa toľko znamená. Aj tá tu je, aha, vidím ju. A keby len to, dokonca sa s ňou hrám. Doslova nie, len s ňou občas otáčam. Ide to krásne, tak ľahúčko. Koniec, [...]

Krpec

19.10.2020

Sedím, ležím, ani neviem. Pravda bude kdesi v polovici, z každého trocha. Za oknom to nevyzerá veľmi vľúdne, na krajinu padá tma. Obrazovka počítača, akoby sa chcela prispôsobiť, ešte chvíľka a stmavne. Starká. Telefonovala mi, samozrejme za pomoci moderných prostriedkov dnešnej doby. Učenlivá je, som na ňu hrdá, nie každý človek v jej veku to dokáže. [...]

Levanduľa

14.10.2020

Len niekoľko krokov, veľa ich nie je. Naozaj nie, vlastne, ani na tom nezáleží. Jeden, dva, tri a potom ešte niekoľko. Kuchyňa, neveľká miestnosť pomerne dobre zariadená. Prakticky, toto slovo bude výstižnejšie. Otváram dózu a ponáram do nej ruku. Moje prsty, sú vo vnútri, ale netrvá to dlho. Bylinky, to je ono, preto tá vôňa. Úžasná, vchádzajúca do môjho nosa. [...]

pocasie-31-10-2020

Aké bude počasie počas celoplošného testovania?

30.10.2020 19:29

Počas soboty a nedele bude veľa ľudí stáť v radoch na testovanie na koronavírus. S akým počasím môžu ľudia rátať?

podpredseda NR SR Peter Pellegrini

Preferencie Pellegriniho Hlasu skočili nad 26 percent

30.10.2020 18:18

Ak by sa parlamentné voľby konali v októbri, ich víťazom by sa stala podľa agentúry Actly strana Hlas-SD so ziskom 26,5 percenta hlasov.

turecko zemetrasenie ruiny

Gréckom a Tureckom otriaslo silné zemetrasenie, hlásia najmenej 24 obetí

30.10.2020 16:21, aktualizované: 18:51

Zemetrasenie si vyžiadalo aj viac ako 400 zranených. Jeho hypocentrum sa nachádzalo v Egejskom mori.

Francúzsko útok nôž vyšetrovanie pieta Nice

Polícia v spojitosti s útokom v Nice zadržala 47-ročného muža

30.10.2020 14:11

Jednou z troch obetí štvrtkového útoku nožom vo francúzskom meste Nice bola žena brazílskej národnosti.