Založ si blog

Zástera

Varecha v ruke, okolo pása zástera. Myšlienky, sú to presne tie potvorky, ktoré si len tak poletujú. Raz sú tu a potom zasa tam. Hm, presne ako tie jeho, zdá sa, že sú nezastaviteľné. Kuchyňa, vidí ju, je to také čerstvé, svieže, akoby to ani nebolo dávno. Úsmev, mihne sa mu v tvári, aj biele zuby zoradené tesne jeden vedľa druhého poodhalí.

 

Starká. Tá sa vedela v kuchyni zvŕtať, obdivoval ju vždy, keď sa ocitol v jej blízkosti. Až mu horeli uši, a veru poriadne. Červené boli takmer ako paradajka. Zástera, aj tú mala, bez nej ju  v kuchyni nevidel. Nikdy, jednoducho bola zásadová, taká to bola žena.

 

Ruka na ramene preruší jeho myšlienky, okamžite je po nich. Je to také rýchle, možno nepríjemné. „Dáš si, miláčik?“ „Čo máme?“ pýta sa, len čo príde k sebe a pochopí. „Mäso na cesnaku,“ šepne mu do ucha jeho polovička. Je taká milá, možno až príliš, akoby mu to práve v tomto okamihu prekážalo. Cesnak, cesnak, dobiedza do neho toto nie príliš voňavé slovo. Nie, ublížiť by mu nechcel, sám ho má rád, asi najradšej s chlebíkom. Mňam, to je pomyslenie, aj chuťové poháriky sa aktivizujú.

 

Lenže teraz to nejde, čosi také spraviť nemôže. „Zlatko…“ Prihovára sa jej, opatrne s citom, tak aby… Nie, uraziť ju nechce, teplá večera je vynikajúci nápad. S hrmotom odsúva stoličku. „Vieš, zlato, zjem si to neskôr, keď prídem.“ Razom sa vystrie, okamžite po jeho slovách, akoby chcela zaútočiť. Nič, je ticho, slová neprichádzajú, akoby sa niekde zasekli. Hm, presne takto to nechcel, nemalo sa to stať. „O nič nejde, len ten cesnak, veď vieš, páchne.“ Stojí na mieste a vysvetľuje. Novinka žiadna, len večerná klasika, musí do práce.

 

Bozk na rozlúčku, vtisne jej ho na líce. Snaží sa, len keby nebola odrazu taká chladná, akoby bola z kameňa. Robí čo môže, ale najhoršiemu nezabránil. Je urazená, odmietol večeru.

Tag:

Sloboda

26.02.2021

Noviny, hm, čosi také už dávno nedržala v ruke. Veľký formát, menší, ešte má v pamäti ako domov nosievala „Večerník“. Otec mal iné, ale mama si v ňom vedela nájsť to svoje. Novinový stánok stojaci pri nákupnom stredisku, tam ho kupovala. Bol natretý žltou farbou, vždy strčila hlavu takmer do okienka. Spomienky, akosi sa do nich zahĺbila. Hlt šalviového čaju jej [...]

Ruky

22.02.2021

Stôl, sedím kdesi za ním. Nohy natiahnuté, občas pohnem prstami. Mám pocit, že musím, akoby som sa chcela rozhýbať. Nedostatok pohybu so mnou robí svoje. Auto, tak sa veci majú, povedala by Erika. Skutočná znalkyňa, cvičí poctivo každý deň, do práce cestuje hromadnou dopravou. Áno viem, dnes som ešte veľa krokov nespravila, zopár cestou do auta a potom niekoľko schodov [...]

Postupka

19.02.2021

Moje prsty, opakovane na ne hľadím, akoby som nemala kam. Červená, je všade okolo mňa, mihá sa mi pred očami. Tmavá, výrazná, možno až priveľmi. Lenže Ivona, ona to tak chcela, vraj výborné, dokonca sexi. Jej slová, možno jej celkom nerozumiem. Ale zasa, až tak mi to nevadí, každý môže mať svoj názor a o nič nejde, je to len lak na nechty. A nielen to, dokonca ho [...]

QUASARS

QUASARS

27.02.2021 23:45

OZ QUASARS už 13 rokov úspešne zastrešuje koncertné a edukatívne projekty súboru Quasars Ensemble - držiteľa Krištáľového krídla za rok 2013 v kategórii Hudba.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Šk Svätý Jur

27.02.2021 23:38

Občianske združenie, ktoré podporuje športový rozvoj detí a mládeže.

Bedmintonový klub Trebišov

Bedmintonový klub Trebišov

27.02.2021 23:35

Bedmintonový klub Trebišov vznikol v roku 1964 ako krúžok mládeže. Bedminton je tretím najdlhšie fungujúcim športovým odvetvím v Trebišove.

jozef buday

Po krátkej ťažkej chorobe zomrel prezident ZPVVO Jozef Buday

27.02.2021 21:58

Bol autorom viac ako 47 vedeckých a odborných prác. Tento rok by sa dožil 70 rokov.