Založ si blog

Zástera

Varecha v ruke, okolo pása zástera. Myšlienky, sú to presne tie potvorky, ktoré si len tak poletujú. Raz sú tu a potom zasa tam. Hm, presne ako tie jeho, zdá sa, že sú nezastaviteľné. Kuchyňa, vidí ju, je to také čerstvé, svieže, akoby to ani nebolo dávno. Úsmev, mihne sa mu v tvári, aj biele zuby zoradené tesne jeden vedľa druhého poodhalí.

 

Starká. Tá sa vedela v kuchyni zvŕtať, obdivoval ju vždy, keď sa ocitol v jej blízkosti. Až mu horeli uši, a veru poriadne. Červené boli takmer ako paradajka. Zástera, aj tú mala, bez nej ju  v kuchyni nevidel. Nikdy, jednoducho bola zásadová, taká to bola žena.

 

Ruka na ramene preruší jeho myšlienky, okamžite je po nich. Je to také rýchle, možno nepríjemné. „Dáš si, miláčik?“ „Čo máme?“ pýta sa, len čo príde k sebe a pochopí. „Mäso na cesnaku,“ šepne mu do ucha jeho polovička. Je taká milá, možno až príliš, akoby mu to práve v tomto okamihu prekážalo. Cesnak, cesnak, dobiedza do neho toto nie príliš voňavé slovo. Nie, ublížiť by mu nechcel, sám ho má rád, asi najradšej s chlebíkom. Mňam, to je pomyslenie, aj chuťové poháriky sa aktivizujú.

 

Lenže teraz to nejde, čosi také spraviť nemôže. „Zlatko…“ Prihovára sa jej, opatrne s citom, tak aby… Nie, uraziť ju nechce, teplá večera je vynikajúci nápad. S hrmotom odsúva stoličku. „Vieš, zlato, zjem si to neskôr, keď prídem.“ Razom sa vystrie, okamžite po jeho slovách, akoby chcela zaútočiť. Nič, je ticho, slová neprichádzajú, akoby sa niekde zasekli. Hm, presne takto to nechcel, nemalo sa to stať. „O nič nejde, len ten cesnak, veď vieš, páchne.“ Stojí na mieste a vysvetľuje. Novinka žiadna, len večerná klasika, musí do práce.

 

Bozk na rozlúčku, vtisne jej ho na líce. Snaží sa, len keby nebola odrazu taká chladná, akoby bola z kameňa. Robí čo môže, ale najhoršiemu nezabránil. Je urazená, odmietol večeru.

Tag:

Ticho

01.10.2022

V rohu miestnosti kreslo. Farba červená, nič moderné, práve naopak, aj poťah je už zodratý. Zašlá sláva napadne človeku pri pohľade naň. Ale ona, je taká pokojná a pokorná, to všetko sa dá prečítať v jej tvári. Sedí, pohodlne opretá, nohy obuté v papučiach natiahnuté pred seba. Papuče, teplé sú, dostala ich od vnučky k narodeninám. Nechcela nič, [...]

Červená

14.09.2022

Kráčam, moje telo je v pohybe. Jedna noha, druhá, kladiem ich vedľa seba. Zvláštne, nerobievam to, ale dnes, akoby som ich pozoroval. Možno to nie je celkom presné, ale aj tak sa na ne zameriavam. Je zima, takmer päť stupňov pod nulou a ten vietor. Nič príjemné, ešte aj pod kabát mi fúka, dnes je ten vetrisko príliš zvedavý. Nemusel by, už aj mráz mi dáva zabrať. Veru [...]

Alobal

10.09.2022

Miestnosť, steny biele, nikde ani štipka farby. Hm, otáčam hlavu, akoby som tu ešte nikdy nebola. Opak je pravdou, toto miesto je takmer mojím druhým domovom. Ani nápad, chce sa mi protestovať, takto by som to určite nenazývala. Sedím pri stole bielej farby a niekam hľadím. Šanóny, je ich tu toľko, stoja tu ako pyramídy. Veľký poriadok tu nie je, ale to všetko [...]

očkovanie vakcína

Počet obetí covidu v Holandsku bol dvakrát vyšší, než uvádzala vláda

07.10.2022 16:18

Štatistiky, ktoré zaznamenávajú úmrtia na COVID-19 a vychádzajú z úmrtných listov, evidujú v Holandsku 44 485 úmrtí.

Vladimir Putin

Na oslavy Putinových 70. narodenín v Rusku nie je nálada

07.10.2022 14:46

V Rusku sa Putin pompéznych osláv pravdepodobne nedočká, napísal server Meduza.

Daniel Lipšic

Lipšic: Prokurátori Repa a Šúrek nedozorovali kauzy spojené s expolicajtom Kučerkom

07.10.2022 14:30

Reagoval tak na tvrdenia Fica, podľa ktorého zverejnené nahrávky dokazujú, že menovaní prokurátori expolicajta vydierali.

Biľak Košice mesto Dóm sv. Alžbety Shutterstock

Prieskum: V Košiciach by v septembri vyhral Polaček, v Prešove Hagyari

07.10.2022 13:29

Prieskumy sa uskutočnili koncom septembra na vzorke 604 respondentov.