Založ si blog

Zadok

Kabelka na plece, ešte kľúče, aby som nezabudla. Nohy natiahnuť. Trochu viac, len keby sa mi nedýchalo ťažko. Akoby som bojovala sama so sebou, so svojím dychom. Možno vlhkosť, dnes mi akosi nesedí. Ťaživá je, akoby mi lepila moje vnútro.

 

Čísla na mobilnom telefóne sú neúprosné, je príliš veľa. Pridať, musím pridať. Autobus. Počujem ho, približuje sa ku mne, len keby to nebolo tak rýchlo. Niééé, kričím bez ohľadu na všetko. Nepozerám sa vľavo ani vpravo, neprekáža mi žena hľadiaca mi do tváre, ani ďalší jedinci. A nech, ja ich riešiť nebudem, idem si to svoje. Musím.

 

No jasné, dopravný prostriedok s mužom vo vyššom veku za volantom ma predbieha. Ako na potvoru, keby to šoféroval nejaký mladíček… To by som ešte dala, ale tento, takéhoto už nič neohúri, možno tak nejaká plastiková slečinka s mohutnými perami na spôsob kačičky a holým pupkom. Ále, vrtenie zadočkom môžem vyskúšať, nejaké ženské zbrane mi ešte zostali. Dávam sa do toho, som dôkladná, potrebujem zabrať, ešte mi chýbajú nejaké metre.

 

Smejem sa. Metre, veď už ledva fučím. Nevládzem, ešte aj pohyby zadku ma vyčerpávajú, sú pre mňa akési namáhavé. „Vek“ zaznieva mi opakovane v hlave. Nesmiem zabudnúť, mladosť je preč. Dobre, kašlem na ňu, všetky tie slečinky, toto už nie je pre mňa. Musím dobehnúť, vrtenie zadnej časti tela nechávam tak, sústreďujem sa na pohyb.

 

Ešte cesta a som tam, zastávka je môj cieľ. „To dáš,“  povzbudzujem sa, nejaká vzpruha mi pomôže. Nie, auto teraz nie, to nemôže byť pravda. Blokuje ma, spomaľuje, ničí moju snahu. Ešte aj do tváre mi pozerá.

 

Dvere sa zatvárajú, dolieha ku mne ten zvuk. Hnusný, odporný vrzgot, ktorý pre mňa znamená tak veľa. Nestihla som to, autobus sa vzďaľuje a ja takmer nedýcham. Čakám na ďalší.

Tag:

Farby, 2. časť

18.07.2024

Strach. Krátke slovo z niekoľkých písmen. Prežívam ho. Hrozné, do uší sa mi tlačia zvuky. Všakovaké, niektoré pôsobia tupo, iné nie. Obávam sa, najviac tých, ktoré sa približujú, sú stále a stále bližšie pri mne. Bojím sa, takmer sa trasiem. Potrebujem byť odvážna, čosi zistiť, ležať tu len tak a čakať, to určite nie. Nemôžem, odkedy som tu, [...]

Farby

01.07.2024

Únava, pomaličky prichádza. Dokonca je už tu. Cítim ju, začína sa mi rozlievať po tele, možno je to čosi ako kontrastná látka v lekárskej praxi. Možno pri magnetickej rezonancii či CT vyšetrení. Moja predstavivosť funguje na plné obrátky. Vidím ju, je farebná. Modrá je dobrá, pozdáva sa mi. Akoby to nemohlo byť inak. Vlastne, všetko je možné, aj červená by [...]

Poradie

16.06.2024

Hodinky, hľadím na ne a telom mi prejde nespokojnosť. Hm, nevyvíja sa to vôbec dobre, už teraz som v sklze. Ani mobilný telefón mi nedá pokoj. Lívia, večne aktívna, posiela mi správu, akoby nemohla vydržať. „Som mimo, ohlásim sa,“ píšem. Nech pochopí konečne, na svete nie je len ona a tie jej výmysly. Nedá pokoja, z kabelky sa ozve zvuk. Ďalšia správa. Nechcem [...]

ele

VIDEO: Polícia hľadá muža, ktorý v Bratislave obchytkáva ženy. Podobný vyčíňa aj v Košiciach

19.07.2024 15:50

Akékoľvek informácie k totožnosti osoby na fotografiách a videu môžu občania oznámiť polícii.

mníšek, gelnica, podvod

Poškodený dôchodca sa bojí prepustených podvodníkov a nechce sa vrátiť domov. Aj keď ich opäť uväznili

19.07.2024 15:20

Bojí sa vrátiť domov, pretože už nikomu neverí. Ušiel. Doslova utiekol, opísal kamarát a sused stav podvedeného dôchodcu.

Christopher Cavoli

Veliteľ vojsk NATO v Európe: Ukrajinci majú skvelú stratégiu, svet by si nemal robiť ilúzie o konci vojny

19.07.2024 15:00

Christopher Cavoli si myslí, že výsledok na Ukrajine je životne dôležitý pre budúcu európsku a globálnu bezpečnosť.

OSN Gershkovich novinár Rusko USA špionáž súd

Amerického novinára Gershkovicha v Rusku odsúdili na 16 rokov väzenia

19.07.2024 14:26, aktualizované: 14:39

Umiestnený má byť v kolónii s maximálnym stupňom stráženia.