Založ si blog

Zadok

Kabelka na plece, ešte kľúče, aby som nezabudla. Nohy natiahnuť. Trochu viac, len keby sa mi nedýchalo ťažko. Akoby som bojovala sama so sebou, so svojím dychom. Možno vlhkosť, dnes mi akosi nesedí. Ťaživá je, akoby mi lepila moje vnútro.

 

Čísla na mobilnom telefóne sú neúprosné, je príliš veľa. Pridať, musím pridať. Autobus. Počujem ho, približuje sa ku mne, len keby to nebolo tak rýchlo. Niééé, kričím bez ohľadu na všetko. Nepozerám sa vľavo ani vpravo, neprekáža mi žena hľadiaca mi do tváre, ani ďalší jedinci. A nech, ja ich riešiť nebudem, idem si to svoje. Musím.

 

No jasné, dopravný prostriedok s mužom vo vyššom veku za volantom ma predbieha. Ako na potvoru, keby to šoféroval nejaký mladíček… To by som ešte dala, ale tento, takéhoto už nič neohúri, možno tak nejaká plastiková slečinka s mohutnými perami na spôsob kačičky a holým pupkom. Ále, vrtenie zadočkom môžem vyskúšať, nejaké ženské zbrane mi ešte zostali. Dávam sa do toho, som dôkladná, potrebujem zabrať, ešte mi chýbajú nejaké metre.

 

Smejem sa. Metre, veď už ledva fučím. Nevládzem, ešte aj pohyby zadku ma vyčerpávajú, sú pre mňa akési namáhavé. „Vek“ zaznieva mi opakovane v hlave. Nesmiem zabudnúť, mladosť je preč. Dobre, kašlem na ňu, všetky tie slečinky, toto už nie je pre mňa. Musím dobehnúť, vrtenie zadnej časti tela nechávam tak, sústreďujem sa na pohyb.

 

Ešte cesta a som tam, zastávka je môj cieľ. „To dáš,“  povzbudzujem sa, nejaká vzpruha mi pomôže. Nie, auto teraz nie, to nemôže byť pravda. Blokuje ma, spomaľuje, ničí moju snahu. Ešte aj do tváre mi pozerá.

 

Dvere sa zatvárajú, dolieha ku mne ten zvuk. Hnusný, odporný vrzgot, ktorý pre mňa znamená tak veľa. Nestihla som to, autobus sa vzďaľuje a ja takmer nedýcham. Čakám na ďalší.

Tag:

Kvapky

14.09.2023

Hlava. Držím ju vzpriamenú, nevychyľujem ju na žiadnu stranu. Rovno ako svieca, dalo by sa povedať. Cítim sa akosi strnulo, rovnako ako moje telo,. Nehýbem sa, dokonca mám dojem, že by som to ani nedokázala. V tomto okamihu nie. Vlasy mám rozdelené na dve polovice, presne v strede hlavy. Hovorím tomu cestička, asi najpresnejšie pomenovanie. Žiadne sponky, nič také, [...]

Biela

26.08.2023

Ivana, Kamila, Lucia, Katarína, ale aj Denis, Patrik, Jakub a možno… Kráča ulicou. Jej meno je zahalené tajomstvom, jedna z mnohých. Ticho, okolo nej žiadne zvuky, možno len jej rýchle kroky. Snaží sa, akoby musela. Sobota, celkom horúci deň a malá je ešte v posteli. Myslí na ňu, len keby sa jej myšlienky neplietli. Dnes vstávala poriadne skoro, [...]

Oči

16.08.2023

Púšťam sa do toho, ukladám písmená jedno vedľa druhého. Celkom mi to ide, písmo veľmi úhľadné nie je, ale toto nikdy nebolo moje. Jednoducho žiadny krasopis. Sedím na stoličke, telo sa mi lepí k podkladu, biele tielko je takmer premočené. Okolo mňa biele steny a kdesi v priestore chlapi. Niekoľko chlapov. Hľadia na mňa, akoby ma nikdy nevideli. Opak je pravdou, [...]

prísaha, vojaci, Banská Bystrica

Slovenskej armáde pribudli cenné posily. Tretinu z nich tvoria ženy

22.09.2023 15:47

Takmer štyristo nových vojakov zložilo verejne slávnostnú vojenskú prísahu pod banskobystrickým Pamätníkom SNP. Slúžiť vlasti sa rozhodli v čase mnohých kríz, no idú do toho s veľkým odhodlaním.

Kadyrov

Kadyrov sa stále nepriznal, že je mŕtvy

22.09.2023 15:00

Žije. Aspoň vo svojich čudných videách. Čečenský vládca dal o sebe znova vedieť.

Nemecko, klimatickí aktivisti, Letzte Generation

Aktivisti z Letzte Generation varovali, že plánujú prerušiť Berlínsky maratón

22.09.2023 14:52

Berlínska polícia vyhlásila zákaz protestných akcií pri maratóne.

Čertovica / Auto / Doprava /

Horský priechod Čertovica je pre vážnu nehodu obojsmerne uzavretý

22.09.2023 14:07

Policajti na mieste vykonávajú prvotné úkony.