Založ si blog

Slnko

 

Je ráno. Slnko už vypeká, akoby nemohlo byť po včerajšom dni unavené. Mohlo, keby to takto fungovalo. Nie, nič z toho, slnečná aktivita sa zvyšuje rýchlym tempom. Moje telo zahaľuje len tenučké tričko. Keby nebolo treba… Úvahy, veď prečo nie, popustiť uzdu fantázii môže byť celkom fajn.

 

Oči privreté, tvár sa mi kúpe v slnečných lúčoch. Hodinky na mojej ruke mi dávajú šancu. Ešte áno, mala by som to skúsiť. Nuž, neváham. Dlažba naukladaná do zaujímavých tvarov, otvára sa predo mnou námestie. Fontána, niekoľko historických budov po každej strane. Oáza pokoja v rušnom meste, napadne mi pri pohľade na zeleň. Kvety, tie ma dostanú úplne, záplava všakovakých farieb, akoby sa pretekali, ktorá ma zaujme viac. Tu niet víťaza, čosi také sa rozlúsknuť nedá. Jeden, dva, tri, počítam a sadám si. Lavička, celkom štýlová, zapadá do prostredia.Sadám si, nohy natiahnem pred seba. Ach, koleno, ozvalo sa prasknutie, potom bolesť, tieto problémy sú u mňa dlhodobé. Každý má čosi, hľadám pozitívny pohľad. Funguje to tak už roky, kedysi úraz, teraz následky. Mohlo byť aj horšie.

 

Sedím, cítim sa príjemne, tento pocit vo mne podčiarkuje spev vtákov. Úžasné, na strome povedľa mňa je ich niekoľko. Tento svet, opúšťam ho, som na inom mieste. Nohy, kdesi tam sa to začína. Cítim teplo, je sálavé, akoby sa chcelo dostať zo zovretia. Pohojdávam nohou, zabáram ju do niečoho. Je to mäkké a sypké.

 

Piesok, množstvo maličkých, drobnučkých kamienkov, pretekajú mi medzi prsty. Páči sa mi to, ponáram ich stále hlbšie. Jedna noha, druhá. Je horúco, na oblohe slnko. Už zasa, tisne sa mi na jazyk. Cha, toto je niečo, vrchný diel plaviek je preč, moje prsia sú vystavené na obdiv. Nehanbím sa, krúživými pohybmi prechádzam po nich rukami, ochrana proti slnku je dôležitá, natieram si každý kúsoček. Jeden prsník, pekne bradavka a pokračujem smerom dolu. Venujem sa sebe a sledujem okolie.

 

Aha ho, už prichádza. Jeho pohľad smeruje ku mne, sleduje moje ruky. Mladý, telo vyšportované, pokožka pekne opálená. V tvári má čosi ako úsmev, možno o čosi viac. Nervozita, začína do mňa dobiedzať, akoby som nikdy nevidela chlapa. Nie, takto nie, nie som žiadna nástka, tento vek mám už dávno za sebou.

 

„Dobrý deň, panička, môžem sa posadiť?“ „Prosím?“ pýtam sa, takmer otvorím ústa. Chlap. Teplá kockovaná košeľa, rifle, ktoré majú svoju slávu už dávno za sebou a umastená šiltovka. Imidž dotvára vozík s haraburdím. Trochu sa myknem, moment prekvapenia, nič príjemné. Prikývnem a rýchlo vstávam. Radšej sa poberiem, ani hodiny nie sú proti, povinnosti čakajú.

Tag:

Vôňa

17.05.2024

Vrznutie bránky, potom stisk kľučky a ide sa dovnútra. Ruka ju neposlúcha, akosi nechce spolupracovať. Možno zdanie, stáva sa. Nie, nemýli sa, ani zamknuté nie je. Načo aj, vysoké ľalie, ruže ružové i červené, v rohu záhrady kútik levandule a materinej dúšky. Tá vôňa, akoby sa pretekali, ktorá rastlina sa presadí. Nádhera, to áno, ale… Ukradnúť nie [...]

Spravodlivosť

05.05.2024

„Dobrý deň,“ zdraví srdečne, keď sa zháči. Spomalený krok a hlava pootočená smerom von. Hm, tma, kdesi tam hore žiarivý mesiac a on takto. Vraj deň. Kdeže, deň sa už dávno prehupol do noci, len niektorí to ešte nezbadali. On medzi nimi. Skoro ráno z domu a potom… Práca, dnes dorazil skutočne skoro. Privstal si, aby sa veci hýbali, je vedúci [...]

Pena

27.03.2024

Jedno vrznutie dverí a všetky oči jedným smerom. Dvere, to je ten bod a uprostred nich ja. Sám, tlačiaci sa dovnútra. Možno vietor, poháňa ma, akoby ma už chcel vteperiť za dvere. Neponáhľam sa, nemám dôvod. Som pokojný, vyrovnaný sám so sebou. Aj tie pohľady, milé mi nie sú, znesiem ich však. No kam by sa už pozerali… Moja ruka na kľučke, [...]

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínska prezidentka vetovala sporný zákon o zahraničnom vplyve

18.05.2024 17:08

Vládna strana Gruzínsky sen má však v parlamente dosť poslancov, aby veto hlavy štátu prehlasovala.

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.