Založ si blog

Ulica

Tričko či košeľa? Dnes vyhráva to jednoduchšie, navliekam sa do svetlomodrého trička. Na pohľad nič moc, ale ja riešim pohodlnosť. Vyhovuje, končím vetu a dávam bodku. Musím, viac sa k oblečeniu vracať nebudem. Nemôžem , som jednoducho taký.

A prečo nie? Saká, košele, kravaty. Nech sa páči, ale dnes nie. Mám toho plné zuby, akoby som bol stále pod tlakom. Bŕŕ, to je pomyslenie, čosi také mi nevyhovuje. Potrebujem pokoj, mám deficit, akosi je ho okolo mňa málo. Sloboda, to je krása, žiadna kravata, znášam ju v pracovnom procese. Musím, inak by som to nerobil, nie som ako môj otec. Chodil len v obleku, vraj elegancia je pre chlapa dôležitá. No nič, asi nie som celkom chlap. Divný postoj, pre mňa určite.

Neriešim, chcem mať jednoducho pokoj, len toľko, nič viac. Vrznutie zelenej bránky signalizuje nedostatok starostlivosti. Hm, lenže ja… Na čosi také nie som, moja parketa sú paragrafy. Nepríjemný zvuk, konštatujem a radšej zrýchľujem. Konečne, nepočujem ho, to je krása.

Ulica, verejný priestor lemovaný stromami, je ich tu niekoľko zoradených za sebou. Veľmi rušno tu nie je, kdesi z pravej strany vidím matku s detským kočíkom. Zaujatá dieťaťom, asi správny postoj, vravím si. A potom to príde, zvuk do ticha. Ženské podpätky, to klopkanie, pravidelne sa striedajúce a približujúce sa ku mne. Odrazu som napätý ako struna, ani brániť sa nedokážem. Možno aj dych zatajím, keď prechádza popri mne. Určite, som plný očakávania, chcem ju vidieť.

To telo, akoby popri mne preplávala vzduchom, cítim voňavku. Sukňa nad kolená, vypasované tričko, nádherne tvarované nohy vo vysokých lodičkách. Široké boky vlniace sa zo strany na stranu a tie prsia. Dochádza mi dych, túžim po nich. Neotáľam, smerujem k nej svoje sympatie. Úsmev, áno, aj ten na ne zaberie.

Nič, ani to s ňou nepohlo, nevenovala mi ani pohľad. Zúrim, najradšej by som sa za ňou rozbehol a všetko jej vytmavil. Vlastne, moje ego mi čosi také nedovolí, počkám si na druhú. Takých na uliciach je.

Tag:

Ticho

01.10.2022

V rohu miestnosti kreslo. Farba červená, nič moderné, práve naopak, aj poťah je už zodratý. Zašlá sláva napadne človeku pri pohľade naň. Ale ona, je taká pokojná a pokorná, to všetko sa dá prečítať v jej tvári. Sedí, pohodlne opretá, nohy obuté v papučiach natiahnuté pred seba. Papuče, teplé sú, dostala ich od vnučky k narodeninám. Nechcela nič, [...]

Červená

14.09.2022

Kráčam, moje telo je v pohybe. Jedna noha, druhá, kladiem ich vedľa seba. Zvláštne, nerobievam to, ale dnes, akoby som ich pozoroval. Možno to nie je celkom presné, ale aj tak sa na ne zameriavam. Je zima, takmer päť stupňov pod nulou a ten vietor. Nič príjemné, ešte aj pod kabát mi fúka, dnes je ten vetrisko príliš zvedavý. Nemusel by, už aj mráz mi dáva zabrať. Veru [...]

Alobal

10.09.2022

Miestnosť, steny biele, nikde ani štipka farby. Hm, otáčam hlavu, akoby som tu ešte nikdy nebola. Opak je pravdou, toto miesto je takmer mojím druhým domovom. Ani nápad, chce sa mi protestovať, takto by som to určite nenazývala. Sedím pri stole bielej farby a niekam hľadím. Šanóny, je ich tu toľko, stoja tu ako pyramídy. Veľký poriadok tu nie je, ale to všetko [...]

trh, nákup, nakupovanie, farmári, poľnohospodárstvo, zelenina, trhovisko

Pri Neapole sa priotrávilo desať ľudí mandragorou, bola zrejme v špenáte

07.10.2022 17:21

Z desiatich hospitalizovaných je jeden v ohrození života.

Záporožská jadrová elektráreň

Pri nehode v Záporoží by uniklo 10-krát viac rádioaktivity než v Černobyli

07.10.2022 16:34

Najväčšiu jadrovú elektráreň v Európe okupujú od marca ruské sily, avšak stále tam pracuje ukrajinský personál.

očkovanie vakcína

Počet obetí covidu v Holandsku bol dvakrát vyšší, než uvádzala vláda

07.10.2022 16:18

Štatistiky, ktoré zaznamenávajú úmrtia na COVID-19 a vychádzajú z úmrtných listov, evidujú v Holandsku 44 485 úmrtí.

Vladimir Putin

Na oslavy Putinových 70. narodenín v Rusku nie je nálada

07.10.2022 14:46

V Rusku sa Putin pompéznych osláv pravdepodobne nedočká, napísal server Meduza.