Založ si blog

Ulica

Tričko či košeľa? Dnes vyhráva to jednoduchšie, navliekam sa do svetlomodrého trička. Na pohľad nič moc, ale ja riešim pohodlnosť. Vyhovuje, končím vetu a dávam bodku. Musím, viac sa k oblečeniu vracať nebudem. Nemôžem , som jednoducho taký.

A prečo nie? Saká, košele, kravaty. Nech sa páči, ale dnes nie. Mám toho plné zuby, akoby som bol stále pod tlakom. Bŕŕ, to je pomyslenie, čosi také mi nevyhovuje. Potrebujem pokoj, mám deficit, akosi je ho okolo mňa málo. Sloboda, to je krása, žiadna kravata, znášam ju v pracovnom procese. Musím, inak by som to nerobil, nie som ako môj otec. Chodil len v obleku, vraj elegancia je pre chlapa dôležitá. No nič, asi nie som celkom chlap. Divný postoj, pre mňa určite.

Neriešim, chcem mať jednoducho pokoj, len toľko, nič viac. Vrznutie zelenej bránky signalizuje nedostatok starostlivosti. Hm, lenže ja… Na čosi také nie som, moja parketa sú paragrafy. Nepríjemný zvuk, konštatujem a radšej zrýchľujem. Konečne, nepočujem ho, to je krása.

Ulica, verejný priestor lemovaný stromami, je ich tu niekoľko zoradených za sebou. Veľmi rušno tu nie je, kdesi z pravej strany vidím matku s detským kočíkom. Zaujatá dieťaťom, asi správny postoj, vravím si. A potom to príde, zvuk do ticha. Ženské podpätky, to klopkanie, pravidelne sa striedajúce a približujúce sa ku mne. Odrazu som napätý ako struna, ani brániť sa nedokážem. Možno aj dych zatajím, keď prechádza popri mne. Určite, som plný očakávania, chcem ju vidieť.

To telo, akoby popri mne preplávala vzduchom, cítim voňavku. Sukňa nad kolená, vypasované tričko, nádherne tvarované nohy vo vysokých lodičkách. Široké boky vlniace sa zo strany na stranu a tie prsia. Dochádza mi dych, túžim po nich. Neotáľam, smerujem k nej svoje sympatie. Úsmev, áno, aj ten na ne zaberie.

Nič, ani to s ňou nepohlo, nevenovala mi ani pohľad. Zúrim, najradšej by som sa za ňou rozbehol a všetko jej vytmavil. Vlastne, moje ego mi čosi také nedovolí, počkám si na druhú. Takých na uliciach je.

Tag:

Šanca

14.01.2021

Pracovný stôl, klasika, miesto, kde trávim toľko času. „Nie vždy pracuješ,“ hovorí moja zákonitá, akoby mi chcela čosi vytknúť. Áno, ale tráviť čas v pracovni ma jednoducho baví. Hore na poschodí zastrčená v úplnom rohu domu, lepšie by som to nevymyslel, dal som na radu najlepšieho priateľa. Je z fachu, vyzná sa a dnes mu dávam za pravdu. Pri stavbe domu to [...]

Dych

26.12.2020

Chodba dlhá, steny biele. Biele? Hm, pýtam sa, akoby som sa mal koho. Nemám, ani cestou sem som veľa živých tvorov nestretol. Mačku potulujúcu sa popri autách, hľadajúcu akýsi zdroj tepla, postaršiu ženu s divným výzorom v tvári a partnerov zavesených rukami do seba. Nič viac, bolo to naozaj všetko, ulica tichá, mĺkva. Nesťažujem sa, pokojné rána mám dokonca rád, [...]

Zástera

10.12.2020

Varecha v ruke, okolo pása zástera. Myšlienky, sú to presne tie potvorky, ktoré si len tak poletujú. Raz sú tu a potom zasa tam. Hm, presne ako tie jeho, zdá sa, že sú nezastaviteľné. Kuchyňa, vidí ju, je to také čerstvé, svieže, akoby to ani nebolo dávno. Úsmev, mihne sa mu v tvári, aj biele zuby zoradené tesne jeden vedľa druhého poodhalí. Starká. Tá sa [...]

Michael Flynn / Steve Bannon / Donald Trump /

Trump udelil milosť svojmu bývalému poradcovi a hlavnému stratégovi Bannonovi

20.01.2021 07:20

Bannon čelil obvineniu z podvodu v súvislosti so zbierkou na stavbu múru na hranici s Mexikom. Nejde však o konečné rozhodnutie, kým Trump nepodpíše príslušné dokumenty.

Bangkok, Thajsko, protesty, demonštrácie

Ženu za urážku thajskej monarchie odsúdili na viac ako 43 rokov väzenia

20.01.2021 06:19

Súd žene pôvodne udelil až 87-ročný trest odňatia slobody. Neskôr jej ho však znížil o polovicu, pretože sa k činom priznala.

Virus Outbreak Missouri

ONLINE: Koronavírus v USA zabil viac ako 400-tisíc ľudí

20.01.2021 06:00, aktualizované: 07:31

Donald Trump odovzdáva Joeovi Bidenovi Spojené štáty s počtom mŕtvych s COVIDOM-19 väčším ako 400-tisíc.

US Election View From Asia

Trump (ne)nastavil Rusku a Číne pravidlá. Čo zmení Biden?

20.01.2021 06:00

Súperenie veľmocí. V strategickej oblasti je to jedno z hlavných dedičstiev odchádzajúcej vlády prezidenta Donalda Trumpa. S čím príde Joe Biden?