Založ si blog

Postupka

Moje prsty, opakovane na ne hľadím, akoby som nemala kam. Červená, je všade okolo mňa, mihá sa mi pred očami. Tmavá, výrazná, možno až priveľmi. Lenže Ivona, ona to tak chcela, vraj výborné, dokonca sexi. Jej slová, možno jej celkom nerozumiem.  Ale zasa, až tak mi to nevadí, každý môže mať svoj názor a o nič nejde, je to len lak na nechty. A nielen to, dokonca ho aj prezentovať. Aj ona. Áno, rozumiem.

Chladnička, otváram ju takmer dokorán. Svetlo vo vnútri svieti, pomáha mi zorientovať sa. Mierne pootočím hlavu a skúmavo hľadím dovnútra. Akoby to bola televízna obrazovka a práve by sa na nej odohrávalo čosi mimoriadne zaujímavé. Lenže, nie je to pravda, cíti to aj môj nos, začína byť akýsi studený. Chlad, už to mám, som v obraze.

Polica v spodnej časti, samá zelenina, najviac bude mrkvy. Hm, presúvam sa pohľadom o kúsok ďalej. Akoby mi nebola dosť dobrá. Neviem, ani premýšľať o tom nebudem, jednoducho nechcem. Brokolica, kapusta, vajcia, to všetko som tu už stretla. Mlieko, jogurty, syry… Á, tu sú, farba oranžová, tvar guľatý. Pomaranče. Beriem ich do rúk a presúvam sa do inej časti miestnosti. Kuchynská linka, miesto, kde ich kladiem. Jeden po druhom.

Malý, veľký a potom čosi medzi. Postupka, napadne mi okamžite. Tečúca voda, búši do nich, jej jemné kvapky sa dotýkajú môjho tela. Hotovo, čisté by už boli. Aktivizujem pravú ruku, netrvá dlho, mám v nej nôž. Veľký? Ani nie, zdá sa mi akurát. Správny úchop a ide sa na to, pozor, začínam byť nebezpečná.

Snažím sa, nechcem toho tak veľa, len začať. Moja ruka, akoby sa s ňou niečo dialo, odmieta poslušnosť. Šupka, jemná a voňavá, to musím zvládnuť. No konečne, tvrdá oceľ do nej pomaličky vlieza. Do nosa mi udrie vôňa, silná a dôrazná. Ešte jeden pohyb, ťahám nôž, keď sa zháčim. Presne ako pred niekoľkými dňami. Ten sen, mám ho pred očami ešte stále, zobudila som sa úplne mokrá. Muž s modrými očami, ruky silné, rovnako ako nôž. Kvalitný kúsok, dalo by sa povedať. Čepeľ, pamätám si ju najlepšie, opierala sa takmer o moje hrdlo. A tá túžba v jeho očiach, chcel ma zabiť.

Tag:

Oči

11.04.2021

Oči, vidím jej priamo do nich. Sú hnedé. Nie ako tie moje, u mňa vyhráva zelená. U nej nie, je to len hnedá, akoby som pred sebou videla koňa. Kôň, to milé zviera, stretávam jedného cestou k Silvii. Priateľka a kôň kdesi v susedstve, o dva domy ďalej. Nádherný, z času na čas ho obdarujem. Jablko či mrkva, aspoň kúsok. Tie jeho oči, vždy sa na mňa pozrie. Teraz [...]

Anjel

01.04.2021

Drevo, prírodný materiál, nádherne voňavý. Hm, ihličnatý les, práve si ho predstavuje. Všetky tie vysoké stromy týčiace sa k nebesám, obsypané zeleným ihličím, ktoré je niekedy také pichľavé. A veveričky v korunách stromov, tie malé, vrtké zvieratká poskakujúce po konároch z jednej strany na druhú. Vždy ju fascinovali a nebolo to len o nich. Vtáčiky, samostatná [...]

Partia

28.03.2021

Posteľ zastrčená kdesi v rohu miestnosti. Oba okraje lemované vysokým dreveným rámom. Vankúš mohutný, obliečka so širokými modrými pásikmi. Perina posiata drobnými farebnými kolieskami. Zvláštna kombinácia, akoby k sebe ani nepatrili. Opak je pravdou, dostal ich do daru. Od dcéry, vraj niečo praktické. Veľmi sa mu nepáčili, ale nenamietal, čosi také do jeho [...]

súdy ŠTS starosta Dolný Chotár vražda

Výpoveďou svedkov a znalca pokračoval proces s Františkom Dorom a spol.

19.04.2021 13:09

Na pondelkové pojednávania sa nechali eskortovať traja zo štyroch obžalovaných.

Polícia Slovenskej republiky

Mužovi, ktorý napadol policajta, hrozí päťročný trest

19.04.2021 12:29

Muž sa mal správať útočne a agresívne, pričom fyzicky napadol jedného z policajtov.

Navaľnyj

Navaľného previezli do nemocnice

19.04.2021 12:18

Väzenská správa rozhodla o prevoze do nemocnice dva dni po tom, čo jeho lekár informoval, že Navaľného stav sa prudko zhoršuje.

PRAVDA rozhovor 4

Dekan Čambál: Politici získajú nad univerzitami absolútnu moc

19.04.2021 11:30

Výsmech a urážka celej akademickej obce. Tak vnímajú univerzity nový zákon o vysokých školách, ktorý pripravuje minister školstva Branislav Gröhling (SaS).

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 84315x
Priemerná čítanosť článkov: 1081x

Autor blogu

Kategórie