Založ si blog

Ruky

Stôl, sedím kdesi za ním. Nohy natiahnuté, občas pohnem prstami. Mám pocit, že musím, akoby som sa chcela rozhýbať. Nedostatok pohybu so mnou robí svoje. Auto, tak sa veci majú, povedala by Erika. Skutočná znalkyňa, cvičí poctivo každý deň, do práce cestuje hromadnou dopravou. Áno viem, dnes som ešte veľa krokov nespravila, zopár cestou do auta a potom niekoľko schodov do kancelárie.

Miestnosťou sa ozve zvuk, poriadne hlasný. Rýchlovarná kanvica, poviem si ešte skôr, ako zodvihnem zadok zo stoličky. Nechce sa mi, ale vôňa kávy má na mňa vynikajúce účinky, akoby mi dobíjala baterky. Za tie roky som si jednoducho zvykla, bez nej nezačnem deň. A potom v práci, príde na rad druhá šálka.

Okno pootvorené, moja hlava strčená v ňom. Smetiari, dorazili ako každý pondelok, pozorujem ich zo zvyku. Veľmi zábavné to nie je, ale odolať nedokážem. Len počas treskúcej zimy, keď sa mi ani špičku nosa nechce vystrčiť. „Čauko,“ ozve sa od dverí, len čo sa strhnem. Moje nervy, toto raz neprežijem. Monika, to je celá ona, prichádza v najhoršom čase. Osôbka, ktorá by mi ani prekážať nemusela, za istých okolností určite. Lenže, vystrašila ma, až mi telom myklo.

Hodiny pripevnené na stene, akoby sa začali nečakane ponáhľať. Príliš nestíham držať krok, aj kávy v šálke mi ešte zostalo pomerne dosť. „Jéj, ale tu máte voňavúčko,“ zaznieva z úst vysokého, štíhleho muža so šedivou šticou. Ešte neodíde a za jeho chrbátom sa tlačí Stano. Poznám to, o chvíľu to bude Ivana, Peter, Mirka, možno aj Silvia. Ak nie, určite dnes nestíha, možno deti, tie jej sú ešte maličké.

Papiere, hľadím do nich namiesto na svojich kolegov. Rozhovory, to by bolo niečo, stále je o čom hovoriť. Lenže nejde to, musím sa venovať materiálom od šéfa. „Sú mizerné,“  zneli včera jeho slová na moju adresu. Nech sa páči, ale ja o tom viem svoje. Monika nedodala žiadne materiály, Miro povrchne spracované a Zdena sa tiež s nimi nenatrápila. Všetkých do jedného vreca, chce sa mi povedať čosi také. Namiesto toho si chlipnem zo zvyšnej kávy a zamyslím sa. Cítim sa tak zvláštne, akoby som to ani nebola ja. Moje ruky, každá ukazuje na opačnú stranu, akoby som hovorila: „To oni, ja určite nie.“

Nie, to nemôžem, na Matoviča sa podobať nechcem, radšej všetky nedostatky mojich kolegov skorigujem. Nebudem ako on.

Tag:

Sloboda

26.02.2021

Noviny, hm, čosi také už dávno nedržala v ruke. Veľký formát, menší, ešte má v pamäti ako domov nosievala „Večerník“. Otec mal iné, ale mama si v ňom vedela nájsť to svoje. Novinový stánok stojaci pri nákupnom stredisku, tam ho kupovala. Bol natretý žltou farbou, vždy strčila hlavu takmer do okienka. Spomienky, akosi sa do nich zahĺbila. Hlt šalviového čaju jej [...]

Postupka

19.02.2021

Moje prsty, opakovane na ne hľadím, akoby som nemala kam. Červená, je všade okolo mňa, mihá sa mi pred očami. Tmavá, výrazná, možno až priveľmi. Lenže Ivona, ona to tak chcela, vraj výborné, dokonca sexi. Jej slová, možno jej celkom nerozumiem. Ale zasa, až tak mi to nevadí, každý môže mať svoj názor a o nič nejde, je to len lak na nechty. A nielen to, dokonca ho [...]

Kvietky

09.02.2021

Žujem, moja sánka robí pravidelné pohyby. Automatika, presne tak to beriem, nezamýšľam sa. Jesť musím, ale možno je za tým aj čosi viac. Biely tanier zdobený jemnými fialovými kvietkami, ešte stále mám pred očami jej tvár. Čaro okamihu, poviem si, snažím sa zabudnúť. No čo, aj iní už odišli z domu, v osemnástich, možno neskôr. Každého vec, chcem dodať, keď [...]

QUASARS

QUASARS

27.02.2021 23:45

OZ QUASARS už 13 rokov úspešne zastrešuje koncertné a edukatívne projekty súboru Quasars Ensemble - držiteľa Krištáľového krídla za rok 2013 v kategórii Hudba.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Šk Svätý Jur

27.02.2021 23:38

Občianske združenie, ktoré podporuje športový rozvoj detí a mládeže.

Bedmintonový klub Trebišov

Bedmintonový klub Trebišov

27.02.2021 23:35

Bedmintonový klub Trebišov vznikol v roku 1964 ako krúžok mládeže. Bedminton je tretím najdlhšie fungujúcim športovým odvetvím v Trebišove.

jozef buday

Po krátkej ťažkej chorobe zomrel prezident ZPVVO Jozef Buday

27.02.2021 21:58

Bol autorom viac ako 47 vedeckých a odborných prác. Tento rok by sa dožil 70 rokov.