Založ si blog

Sloboda

Noviny, hm, čosi také už dávno nedržala v ruke. Veľký formát, menší, ešte má v pamäti ako domov nosievala „Večerník“. Otec mal iné, ale mama si v ňom vedela nájsť to svoje. Novinový stánok stojaci pri nákupnom stredisku, tam ho kupovala. Bol natretý žltou farbou, vždy strčila hlavu takmer do okienka.

Spomienky, akosi sa do nich zahĺbila. Hlt šalviového čaju jej osvieži hrdlo, teplý je a chutný. Keby len to, dokonca liečivý. Novinové stánky, takmer zabudnuté, dnes už čosi také takmer nestretneš. Možno kdesi, alebo aj nie. Doba praje iným veciam, počítače sa dostali do popredia, všetko hľadáme tam. Žiadny novinový papier a jeho typické šušťanie, znie to tak staromódne.  Ani ona nie je výnimka, práve sa prehrabuje v spravodajstve. Veselé čítanie to nie je, táto éra príliš optimistická nie je. Pandémia, slovo, ktoré zaznieva z každých úst, deň čo deň.

Okuliare, zloží si ich z nosa  a rukami si pretiera oči. Možno únava, chce skonštatovať, dnes nemala najlepší deň. Keď odrazu spozornie. Článok, jeden z mnohých o očkovaní, myšou ho presúva na vedľajšiu kartu. Nečítala by ho, keby to nebola taká dôležitá téma. Nadšená nie je, ale zaujíma sa, podľa nej je to tak správne.

Vakcína, tenká ihla, drobné bodnutie a hotovo. Opakovať ešte raz. Znie to tak jednoducho, úplne bez problémov. Nebojí sa, načo aj, očkovali ju už toľkokrát, ešte ako dieťa. Teraz nie, ale čo tam po tom. Keby nie to zdravie, zradilo ju, už to nie je ako kedysi. Problémy, tých by sa u nej našlo. Ani očkovanie nebude, dnes, zajtra, ani neskôr. Vôbec, tak to vyhodnotil doktor. Nedá sa.

Smúti, aj keď pozná fakty. Kocky sú hodené, ona bude medzi tými, ktorí nechcú. Môžu, ale… Lenže, ona nie je ako oni, ona nemôže, zakázal jej to lekár.

Tag:

Slnko

15.04.2024

Je ráno. Slnko už vypeká, akoby nemohlo byť po včerajšom dni unavené. Mohlo, keby to takto fungovalo. Nie, nič z toho, slnečná aktivita sa zvyšuje rýchlym tempom. Moje telo zahaľuje len tenučké tričko. Keby nebolo treba… Úvahy, veď prečo nie, popustiť uzdu fantázii môže byť celkom fajn. Oči privreté, tvár sa mi kúpe v slnečných lúčoch. Hodinky [...]

Pena

27.03.2024

Jedno vrznutie dverí a všetky oči jedným smerom. Dvere, to je ten bod a uprostred nich ja. Sám, tlačiaci sa dovnútra. Možno vietor, poháňa ma, akoby ma už chcel vteperiť za dvere. Neponáhľam sa, nemám dôvod. Som pokojný, vyrovnaný sám so sebou. Aj tie pohľady, milé mi nie sú, znesiem ich však. No kam by sa už pozerali… Moja ruka na kľučke, [...]

Kroky

14.03.2024

Kráčam po schodoch. Moje nohy, sú neskutočne ľahké, akoby som ich ani nemala. Ale mám, sú presne na svojom mieste. Pravá, ľavá, ešte raz sa na ne pozriem a pokračujem v ceste. Nejaké schody za mnou a predo mnou tiež, dvanásť poschodí spraví svoje. Možno som mala použiť výťah, dnes taká bežná záležitosť. Áno, v tejto bytovke sú hneď dva, jeden vedľa [...]

Drogy / Tableky /

Polícia obvinila muža pre predaj opiátov, podpísali sa aj pod smrť mladíka

17.04.2024 12:41

Obvinený je vo väzbe, čaká na súd. Hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

lesby, homosexuáli

Český Senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia

17.04.2024 12:24

Senátori v stredu o plánovanom bode na pléne nediskutovali, napriek odporu niektorých členov hornej komory ho vyradili z programu schôdze.

Za spravodlivosť a zákon Lex Haščák

Prokurátor má rozhodnúť o sťažnostiach proti pôvodnému obvineniu v kauze Gorila

17.04.2024 12:09, aktualizované: 12:18

Prvý námestník generálneho prokurátora totiž zrušil februárové uznesenia o zastavení trestného stíhania, aj marcové uznesenie o novom obvinení.

medved

Pre výskyt medveďa by sa mohla vyhlasovať mimoriadna situácia, navrhuje vláda

17.04.2024 12:00

Pre výskyt medveďa hnedého by sa mohla vyhlasovať mimoriadna situácia ako pri zemetrasení či teroristickom útoku.