Založ si blog

Hra

Miestnosť, malá, veľká, ani neviem. Som niekde, veľa toho nevidím. Chcem, snaživo otváram oči, doširoka, koľko môžem. To je pocit, pravé oko, akoby mi z očnej jamky išlo vypadnúť. Opatrne, pobádam sa k činnosti. „Musíš niečo spraviť,“ počujem akýsi hlas. Hľadám niekoho, ktosi tu musí byť, farba jeho hlasu. Svetla tu veľa nie je, možno preto, hľadám ospravedlňujúce slová.

Nedarí sa mi, ale skúšam to, som tej zásady, že pokúsiť sa treba. Farba biela, je jej tu priveľa, tlačí sa do mojej priazne. Nie, ešte aj tie obkladačky, celé biele. Žiadny vzor, nič také. Ako v nemocnici, pomyslím si a prstom si chytím oko. Pravé, mám s ním problémy, je to ešte horšie ako ľavé.

Oči, nechávam ich tak, prestávam sa im venovať, potrebujem zmenu. Som jednoducho taká, priznávam si, stereotyp nie je nič pre mňa. „Aha, niečo sa mi tu mihlo. Podľa mňa čierna, možno odtieň tmavomodrej. Som bez pohybu, vyčkávam, akoby som sa začínala báť. Strach, začína mi byť nepríjemný, je to hra mačky s myšou.

Čierna, žiadna modrá, už to viem úplne presne. Jeden pohľad, mám to v oku, som si istá. Ani biela ma už tak nedesí. Kúpeľňa, kdesi tam som sa ocitla, veľa sa toho okolo mňa nedeje. Vlastne čierna, pribudla tu, odrazu je jej tu toľko. Niekoľko kúskov, akoby sa okolo mňa pohybovali. Vlastne áno, každučký kúsok, každý z nich má svoju choreografiu.

Ponožky, visia si tam a pohybujú sa, presviedčajú ma, že im to ide. Sledujem ich, opatrne, s pokorou v sebe. Sú to ony, musia byť, Michal také nosil. Áno, určite sa nemýlim, čierna bola jeho farba.

Príde to tak náhle, telom mi mykne, je to pocit, akoby som kamsi padala. Hlboko a potom ešte hlbšie. Trvá to chvíľu, možno aj dlhšie a potom otváram oko. Nie vo sne, ale naozaj, najprv jedno, potom druhé. Hľadám farby, nikde nie sú, všetko je preč.  Ešte chvíľu zostávam v strnulej póze, potom prichádzam k sebe. Smútim za mužom môjho života, je to tu stále so mnou.

Tag:

Lúka

03.12.2023

Lúka, všade tráva. Zelená. Taká svieža, akoby sa viac farby do nej ani nevošlo. Jej oči to tak vidia. A kvety, je ich tu toľko, kdesi pri lese je začiatok. Pri tom strome, ukazuje prstom pre seba, len tak. „Takto sa to nerobí, taká veľká slečna.“ Ženský hlas, počuje ho celkom zreteľne. Hľadá pohľadom, obzerá sa dookola. Nikde nikto, teraz si je istá. Ale, [...]

Večera

19.11.2023

Kuchyňa. Možno miestnosť ponášajúca sa na ňu. Podlaha pod jej nohami vydáva zvuky. Vŕzga a nielen to, je to zmes zvukov, akoby tvorili súbor. Hm, znie to, akoby bola počítačový špecialista. Omyl, v tomto prípade to však nie je zásadné a základné znalosti jej nechýbajú. To potrebné. Vždy je dôležité vedieť si vybrať. Na nohách topánky, vysoké, farba [...]

Príležitosť

09.11.2023

Sedí. Lakte opreté o zábradlie, pobolievajú ju, už kedysi jej matka hovorila, že ich má špicaté. Jeden pohľad a dáva jej za pravdu. Asi áno, potiahne si z cigarety a pritiahne si pletený sveter k telu. Zima, keby aspoň svietilo slnko. Svieti, len je nejaké zubaté. Keby sa ukrylo, nezmenilo by sa veľa. Len rovnaká zima. Aspoň cigareta, opätovne potiahne. Slastne, [...]

lech walesa

Bývalý poľský prezident Walesa bol hospitalizovaný s ochorením COVID-19

05.12.2023 22:34

Walesov stav je vážny, no je o neho dobre postarané v nemocnici v Gdaňsku.

Daniel Lipšic, Úrad špeciálnej prokuratúry

Lipšic: Ak nechajú špeciálnu prokuratúru, vzdám sa funkcie

05.12.2023 20:55

Špeciálny prokurátor zdôraznil, že boj proti organizovanému zločinu a korupcii nemôže byť postavený na jednej osobe.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok: Slovensko pri riešení migrácie a azylu v EÚ má svoje červené čiary

05.12.2023 18:48

Minister vnútra sa zúčastnil na zasadnutí Rady EÚ pre vnútorné veci v Bruseli.

rtvs, mlynská dolina

RTVS príde o peniaze, ministerka Šimkovičová chce hľadať vhodné formy financovania

05.12.2023 18:32

Zníženie príspevku pre RTVS vychádza z koaličnej dohody.