Založ si blog

Potreba

Posteľ, biela bavlnená plachta. Klasika, Erika má jednoducho taký vkus, ako kedysi. Iné neboli, usmieva sa zľahka a presne vie, o čom hovorí. Nuž, boli to iné časy, žiadne plné regály tovaru, nedostatok všetkého.

 

„Dobré ráno, mami, ako si spala?“ vypytuje sa Eva, len čo vystrčí nos z izby.  „Nestojí za reč,“ mávne rukou a akosi jej nie je do reči. Hm, zvláštna nálada okamžite po prebudení. Namiesto ďalšieho rečnenia mizne v kúpeľni. Rukami naberá do dlaní studenú vodu a špliecha si ju na tvár. Ľadová je, ale dnes to asi potrebuje, možno pre ten spánok. Vlastne, akoby ani nebol, ešte aj bedrový kĺb ju hneval, ležať na pravom boku bolo pre ňu nemožné.

 

„Idem s ním,“ ukazuje smerom na psa potulujúceho sa po predsieni a berie do rúk obojok. Pripomína im svoju potrebu, jeho čas sa priblížil, je dochvíľny. Jazvečík, toto plemeno si vybrali. Ešte pozdrav a pomaličky sa vytráca z bytu, chce byť sama, vlastne s ním, tie jeho hnedé oči. Tie by dostali každého.

 

Vrznutie bránky a pohľad suseda. „Dobré ráno,“ pozdraví a venuje mu ešte niekoľko milých slov. Snaží sa, ľahké to však nie je. Kdesi v hlave sa jej to točí, zbaviť sa toho nemôže. Odporný sen. Miestnosť, dostatočne veľká, drevené  stoličky zoradené jedna za druhou.  Áno, pamätá si to presne takto. „Vážení občania,“ znel jej hlas. Spomína si, akoby tieto slová počula práve v tejto chvíli.  Hovorila veľa a dôrazne, akoby ich chcela presvedčiť. Vlastne sa tak stalo, používala slová „potreba“, ekológia a prispôsobovala si fakty. Skládka odpadu, takto tomu hovorila. Ale vraj, obávať sa netreba, všetko je pod kontrolou.

 

Ešte raz pozdraví suseda a rýchlo kráča ďalej, začať sa rozčuľovať, by nemalo význam. A rozprávať o tom tomuto chlapíkovi tiež nie. Nepomohlo by, aj on je jeden z tých,  ktorých sa to mimoriadne dotýka. Skládka odpadu v blízkosti domov, to môže len jej napadnúť. Bacuľatá ženská a ten zadok…  Nemá ju rada, bodaj by aj, čo nechcela u seba, poslala ďalej. Potiahne psa, ktorý sa ťahá opačným smerom a pozrie smerom ku skládke. Škoda, že to nebol len sen.

Tag:

Raňajky

25.02.2023

Ráno. Ústa sa mi otvárajú samé od seba, spal by som. Krásny pocit, chce sa mi zvaliť na nadýchaný vankúš, privrieť oči a nechať sa unášať na vlnách spánku. Ako doteraz, lenže ten protivník… Budík, chcem ho zobrať do prstov, poriadne stisnúť, až by sa rozpadol na kúsky. Na drobné kúsky, páčilo by sa mi to, už nikdy by zo seba nevydal ani hlások, nevytrhol ma [...]

Plavec

05.02.2023

Dnes je taký deň. Matka, aj tá príde, len nie tá moja. Milanova. „Ahoj, miláčik, nezabudni na mamu,“ lúči sa so mnou. „A božtek nebude?“ pýtam sa a smerujem k nemu svoj pohľad. Zatiaľ bez slov, dočkám sa o chvíľu. Skláňa sa ku mne a vtiera sa mi do priazne. Netrvá dlho, bozkáva ma na ústa. Je taký, nechce prestať. Moje oči, privieram ich, nikdy sa na neho [...]

Krok

17.01.2023

Dnes je zvláštny deň, pomyslím si. Hm, ani nie, sme uprostred týždňa a táto streda nie je ničím výnimočná. Teda, pre niekoho možno, pre mňa nie. Alebo aj, už mesiac sa pohybujem v tomto priestore. Práve som si spomenula, začínam počítať, ale sedí to. Celkom presne. Štyri týždne, dá sa to vyjadriť aj takto. Jemne sformujem ústa do úsmevu, pokračujem [...]

Iskander-M / Nukleárna zbraň / Atómová zbraň /

Rjabkov o obmedzení jadrových zbraní: Rozhovory s USA o Novom ŠTART-e už nie sú možné

22.03.2023 17:27

So Spojenými štátmi už nemožno rokovať o odstránení ruských obáv ohľadom dohody obmedzujúcej strategické jadrové zbrane, tvrdí Moskva.

Trump

Skončí pre peniaze pornoherečke Trump za mrežami?

22.03.2023 17:12

Donaldovi Trumpovi sa môže takpovediac podariť to, čo ešte žiadny exprezident USA nedokázal. Ani jeden z nich po odchode z Bieleho domu neskončil za mrežami.

Russia Daily Life

Rusko posilňuje protiraketovú obrany Moskvy a Kurilských ostrovov

22.03.2023 17:00

Ruský minister obrany Šojgu oznámil rozmiestnenie pobrežných protiraketových systémov na jednom z Kurilských ostrovov.

Žilinka

Šeliga chce disciplinárne stíhať Žilinku. Doručil prezidentke podnet

22.03.2023 16:59

Detaily o konkrétnych skutkoch, za ktoré by mal byť Žilinka stíhaný, zatiaľ zverejňovať nebude.

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 215568x
Priemerná čítanosť článkov: 1529x

Autor blogu

Kategórie