Založ si blog

Piesok

Štvrtok, takmer koniec pracovného týždňa. Nie je to také zlé, ale piatok by sa zišiel. „Ahojte, babenky, tak zajtra,“ dostanem zo seba, kým si prehodím pripravenú tašku cez plece. Zbalená a rozhodnutá, jednoducho odchádzam, mám plné zuby všetkých vedúcich pracovníkov, ktorí odo mňa toho toľko očakávajú. Až priveľa, deň čo deň, akoby som ani človek nebola. A tie úsmevy, milé a poriadne falošné.

 

Dosť, dnes som rozhodnutá, manipulácie nebudú. Viem, čo chcem, jednoducho sa idem venovať sama sebe. Obloha bez jediného mráčika a do toho snaživé slnko. A oproti mne ona, valí sa zo schodov. Krátka sukňa odhaľuje jej zavalité nohy, v páse sa jej rysuje tuková pneumatika a prsia sa jej pohojdávajú  zo strany na stranu. Letmo na ňu pozriem, akoby som si chcela niečo dokázať. Asi aj. „Idem za vami,“ tlačí mi do pozornosti hromadu papierov. Nereagujem, nie tak, ako by si ona predstavovala. Dnes nie, jednoducho neposlúcham, som rebelka. „Som na odchode,“ poviem suverénnym hlasom a pozriem jej priamo do očí. Dnes mi to ide, som na seba hrdá.

 

Ulica, môj odchod z práce dostal reálne kontúry, skutočne mi to vyšlo. Pridávam do kroku, na dnes ešte toho toľko mám. Električka, mohla by ísť aj rýchlejšie, pomyslím si, len čo sa posadím. Hm, jazda je monotónna, len občas rušená otvorením dverí. Netrvá dlho a moje oči sú privreté, nejako mi oťaželi viečka. Nebránim sa, práve naopak, začína sa mi to páčiť. Som na pláži, okolo mňa piesok, veľa piesku. A more, nádherné, teplé. Ponáram sa, pomaličky, postupne, slaná voda dobýva moje telo. Oddávam sa tomu a opatrne pozorujem okolie.

 

A vtedy sa to stane, vidím ho. Muž. Najmladší nie je, ale to telo. Nádherne vyšportované, opálené presne podľa môjho vkusu. A tie pohyby, akoby sa pri chôdzi vlnil. Dostal ma, sledujem ho, nespúšťam z neho zrak. Beriem do rúk opaľovací krém a natieram svoje telo. Všetky partie. Dekolt, pri tom si dávam záležať, jemné a dôkladné pohyby sú dôležité. Netrvá dlho a mám ho, pozerá po mne, začala som ho zaujímať. Super, pokračujem v načatom.

 

Zvuk. Ruší ma, nedokážem sa sústrediť, otváram oči. Ale nie, všetko je preč, sedím v električke a musím vystúpiť. Konečná.

Tag:

Oči

03.08.2022

Zapne svetlo a nadvihne nohu, jedenkrát, dvakrát, trikrát. Hm, malá či veľká násobilka. Boli časy, pomyslí si a všetky čísla hodí za hlavu. Nemá ich rád, akosi mu nikdy nešli pod kožu. Snažil sa, ale ako by to povedal. Ešte aj učiteľka bola proti, jednoducho posadnutá matematikou. S číslami si líhala do postele a potom s nimi vstávala. Predstava mierne [...]

Čísla

30.07.2022

Šálka na stole a v nej káva. Jeho obľúbená, ešte aj smotanu si do nej dal. Niekoľkokrát ju premieša, ale lyžičku nepoloží, má ju v ruke. Je strnulý, nehýbe sa, akoby to ani nedokázal. Okamih, lenže tento je zvláštny, až príliš. Až potom, keď príde k sebe, nie celkom, iba čiastočne, kladie malú antikorovú lyžičku na podšálku. A hľadí pred seba, [...]

Potreba

09.07.2022

Posteľ, biela bavlnená plachta. Klasika, Erika má jednoducho taký vkus, ako kedysi. Iné neboli, usmieva sa zľahka a presne vie, o čom hovorí. Nuž, boli to iné časy, žiadne plné regály tovaru, nedostatok všetkého. „Dobré ráno, mami, ako si spala?“ vypytuje sa Eva, len čo vystrčí nos z izby. „Nestojí za reč,“ mávne rukou a akosi jej nie je do reči. Hm, [...]

Rushdie

Muž obvinený z útoku na Rushdieho rešpektuje iránskeho vodcu

17.08.2022 23:25

Na otázku o Rushdiem odpovedal, že ho nemá veľmi rád.

pád, sucho

Letá už trvajú viac ako tri mesiace a sú extrémne suché. Máme ešte šancu na návrat k normálu?

17.08.2022 20:15

Klimatológ SHMÚ Pavol Faško v podcaste denníka Pravda okrem iného vysvetľuje priame dôvody súčasných horúčav na Slovensku.

Pellegrini

Hlas vyzýva premiéra, aby dal hlasovať v parlamente o dôvere vláde

17.08.2022 18:42

Minister financií Igor Matovič podľa Hlasu v stredu predviedol ďalší diel hádok so stranou SaS.

Príbeh: Záhadný telefonát

Dôchodkyňa z Popradu naletela podvodníkovi

17.08.2022 18:10

Splnila do bodky jeho príkazy, keďže si myslela, že je policajt.