Založ si blog

Ulica

Moje nohy, jedna a za ňou druhá. Je to tesné, k omylu však nedochádza, aj obdiv si to zaslúži. Dobre vymyslené, jednoducho na striedačku.

Kladiem ich vedľa seba, pomaly a presne. Nepremýšľam, konám automaticky. Len tak, akoby som ani nemohla inak. Vchodové dvere smerom von, práve opúšťam tento priestor. Bezpečie, áno to je ono, za týmito dverami ho strácam.

„Dobré ránko,“ ozve sa kdesi, len čo vystrčím hlavu. Strapatá som, to tie moje vlasy, pôsobia tak. Akoby som sa ani nečesala. Opak je pravdou, túto činnosť nikdy nevynechávam. Nemôžem, vlasy jednoducho nevymeníš. Upravíš, to áno, ale nič viac. Dedičstvo. Nech je to akokoľvek, priestory bytu opúšťam upravená.

Výťah niekoľkokrát zastane, strácam trpezlivosť. „Nedočkaví susedia“, frflem na ich adresu. Musím, potrebujem si uľaviť, keby aspoň počkali na moment, kedy príde výťah. Lenže to nie a potom stojím na každom poschodí. Zbytočne.

Rútiaca sa brána, to je zvuk, akoby sa práve stalo niečo hrozné. Kdeže, len som sa dostala na ulicu. Konečne. Kráčam, jedna noha vedľa druhej. Už zasa, tmavou ulicou sa ozýva klopkanie mojich lodičiek. Som za dámu, len keby sa ku mne neblížil muž. Nepoznám ho, jeho tvár, nikdy som ho nevidela.

Bojím sa, je tma, ulica je prázdna a do auta ďaleko. Moje nohy, keby tu nebol ten zvuk, najradšej by som si vyzula lodičky. Kašlem na eleganciu, odrazu pre ňu strácam zmysel.

Tag:

Chlad

22.05.2023

Som v posteli, na tele cítim chlad posteľnej plachty. Materiál, prebehne mi hlavou a nechávam to tak. Nechce sa mi, premýšľať a trápiť sa s nejakou látkou, nech je akákoľvek, poslúži mi. Len to ma zaujíma. Pohodlie, aby som sa dobre cítila. Niekoľkokrát prechádzam rukou po plachte a užívam si tento dotyk. Jemný, mierne studený. Vyhovuje mi, v tomto počasí [...]

Mramor

17.05.2023

Sedím, nohy natiahnuté pred seba. Ponožky nemám, akosi sa mi nechcelo. „Bude ti zima,“ doletí ku mne hlas. Zima? Určite nie, polemizujem kdesi vo svojom vnútri. „Tá podlaha je studená,“ nedá mi pokoj ten istý hlas. „Ále,“ dostanem zo seba a hodím rukou. Matka, viac sa jej nevenujem. Hľadím si na nohy a pomaličky každou kreslím obrazce. Bez významu, len tak, [...]

Tanec

25.04.2023

Dnes, práve začína tento deň. Pondelok, utorok, streda, štvrtok, piatok, možno sobota či nedeľa. To je výber, skutočne pestrá ponuka. Papuče. Mám ich pred sebou, poukladané pekne jednu vedľa druhej. Dbám na to, jednoducho to tak musí byť, takmer ako dvojičky. V tomto prípade som detailista, ach tie papuče. Aj kolegovia sa mi smejú, chlapi čosi také vraj nerobia. [...]

vojna na Ukrajine

Výroba ruských zbraní sa fantasticky zvýšila, len tankov je 600, tvrdí Medvedev

02.06.2023 06:45

Ukrajinský generálny štáb tvrdí, že Rusko od začiatku vojny vlani vo februári prišlo už o 3 804 tankov.

vojna na Ukrajine

ONLINE: Nočné útoky hlási ukrajinský Kyjev aj ruský Kursk

02.06.2023 06:00, aktualizované: 07:45

V Kyjeve boli v noci opäť počuť výbuchy a paľba protivzdušnej obrany. Kursk hlási prílet dronov.

vláda, heger,

Osem bývalých členov vlády si do parlamentu najalo 11 asistentov. Zarobia si tisíce eur aj počas prázdnin

02.06.2023 06:00

Administratívne služby pre čerstvých členov Národnej rady pre štát budú stáť 100-tisíc eur.

Macron, globsec

Chápe už Macron východ Európy? Ukrajinu vyslal na cestu do NATO

02.06.2023 06:00

Francúzsko sa zmenilo. Šéf Elyzejského paláca Emmanuel Macron to potvrdil aj na konferencii GLOBSEC v Bratislave.