Založ si blog

Večera

Kuchyňa. Možno miestnosť ponášajúca sa na ňu. Podlaha pod jej nohami vydáva zvuky. Vŕzga a nielen to, je to zmes zvukov, akoby tvorili súbor. Hm, znie to, akoby bola počítačový špecialista. Omyl, v tomto prípade to však nie je zásadné a základné znalosti jej nechýbajú. To potrebné. Vždy je dôležité vedieť si vybrať.

 

Na nohách topánky, vysoké, farba čierna. Nosí ich najradšej, je to jej štýl. Papuče? Čosi také sa u nej nenájde, ani hosťom ich neponúka. Adam, už si ho predstavuje ako si nazúva na nohy kockované papuče vystlané nejakou umelou kožušinou. Toto nikdy nezažije, s ním nie, je si istá.

 

Teflónová panvica v ruke, máva ňou, akoby ani nevedela čo s ňou. Hm, to nie, taká nemožná nie je. A žalúdok nepustí. Aj teraz jej tam vyhráva kapela a stále sa to zintenzívňuje. Ešte aj bolesť, chytí sa za brucho kdesi vpravo. Čakať už nemôže a Adam zrejme dnes nepríde. Keby aj, toto rýchle menu spraví aj jemu. Ani to dlho trvať nebude. Platnička variča sa pomaličky rozohrieva, farbí sa do červena. Kvapka oleja z veľkej fľaše a vajcia. Niekoľko. Možno by ich dala aj viac, keby chladnička nebola taká skúpa. Stačí, ide sa na vec. Oddeliť škrupiny, kuchynský nôž to istí. Jedno buchnutie a dve polovice sú na svete. Rýchlo, púšťa ich na panvicu. Praskanie, bielok sa stáva pevnejším.

 

Hľadí do panvice, to je niečo. Cíti sa zvláštne, akoby sa ocitla kdesi… Volské oko, jedno, druhé. Smaží ich, do nosa jej vlieza vôňa. Je jej teplo, dokonca horúco, zasa to prichádza. Oči, vidí ich, spočiatku z diaľky. Približujú sa, sú hnedé a veľké. Už to nie je o očiach, na tvári cíti dych. Je teplý a páchne. Potom dotyk, jeden, druhý a… Bozkáva ju, tie odporné, slizké pery. Dotýkajú sa jej a premiestňujú sa z miesta na miesto. Stále nižšie a nižšie.

 

Zvuk, kľúče v zámke, pootočí hlavu. Adam je doma. „Konečne, potrebujem ťa,“ pozrie na neho a náhlivo opúšťa priestor kuchyne. Mladý muž nižšieho vzrastu smeruje k nej. Bez slov ukladá hlavu na jeho plece. „Tie oči…,“ dostane zo seba. „Viem, moja, poď ku mne.“

Slnko

15.04.2024

Je ráno. Slnko už vypeká, akoby nemohlo byť po včerajšom dni unavené. Mohlo, keby to takto fungovalo. Nie, nič z toho, slnečná aktivita sa zvyšuje rýchlym tempom. Moje telo zahaľuje len tenučké tričko. Keby nebolo treba… Úvahy, veď prečo nie, popustiť uzdu fantázii môže byť celkom fajn. Oči privreté, tvár sa mi kúpe v slnečných lúčoch. Hodinky [...]

Pena

27.03.2024

Jedno vrznutie dverí a všetky oči jedným smerom. Dvere, to je ten bod a uprostred nich ja. Sám, tlačiaci sa dovnútra. Možno vietor, poháňa ma, akoby ma už chcel vteperiť za dvere. Neponáhľam sa, nemám dôvod. Som pokojný, vyrovnaný sám so sebou. Aj tie pohľady, milé mi nie sú, znesiem ich však. No kam by sa už pozerali… Moja ruka na kľučke, [...]

Kroky

14.03.2024

Kráčam po schodoch. Moje nohy, sú neskutočne ľahké, akoby som ich ani nemala. Ale mám, sú presne na svojom mieste. Pravá, ľavá, ešte raz sa na ne pozriem a pokračujem v ceste. Nejaké schody za mnou a predo mnou tiež, dvanásť poschodí spraví svoje. Možno som mala použiť výťah, dnes taká bežná záležitosť. Áno, v tejto bytovke sú hneď dva, jeden vedľa [...]

súd, manhattan

Pred súdom na Manhattane, kde prebieha proces s Trumpom, sa zapálil muž

19.04.2024 20:37

K incidentu došlo krátko po tom, ako sa skončil výber 12 porotcov a ich šiestich náhradníkov v procese, v ktorom je Trump obvinený z podplácania pornoherečky.

Azerbajdžan / Vojak /

Arménsko súhlasilo s vrátením štyroch okupovaných dedín Azerbajdžanu

19.04.2024 20:07

Dohoda sa zrodila na stretnutí, ktoré viedli podpredsedovia vlád oboch krajín.

šimkovičová

Šimkovičová kritizuje slovenské umenie na Bienále v Benátkach: Nerobte hanbu kultúre už aj v zahraničí

19.04.2024 19:30

Ide o reakciu na prítomnosť bývalej ministerky kultúry Silvie Hroncovej na Bienále v Benátkach. Súčasťou vernisáže bol aj protest zástupcov kultúrnej obce.

Andrej Babiš, Monika Babišová

Šokujúci rozchod po 30 rokoch. Babiš s manželkou Monikou oznámili koniec vzťahu

19.04.2024 18:06

Ubezpečili, že ich rodinné väzby zostanú aj kvôli deťom pevné.