Založ si blog

Elegánka

Hýbem sa, vlastne nie, som úplne bez pohybu. Zvláštna situácia, akoby som ani sama nevedela, čo robím. Ráno, možno ešte spím, vyhodnocujem situáciu. Kdeže, raňajky naplnili môj žalúdok, aj prvá káva už bola, ešte stále mám v nose tú úžasnú vôňu. Áno, mlynček na kávu je skvelá vec, darček od maminy. Ona ma vie potešiť.

Sedím a hľadím smerom  k mužovi v čiapke so šiltom. Opätuje môj pohľad, ale tvári sa akosi zvláštne. Asi za to môžem, ten môj úsmev, vyzerám divne. Autobus odchádza zo zastávky, opäť som v pohybe. Radšej odvraciam zrak a venujem sa dianiu za oknom, kde malé dievčatko trucuje a odmieta dať ruku matke. Pozorujem ich ešte chvíľu a potom zabúdam na dianie okolo mňa.

Nechávam sa hojdať na vlnách spomienok. Svieti slnko, moja krátka sukňa robí problémy, vlastne je za tým vietor. Príliš silný. Rasťovi sa to páči, chlipne si kávy a vtisne mi bozk na líce, akoby ním chcel pochváliť nový kúsok môjho oblečenia. Registrujem ho, keď odrazu prichádza ona. Bez varovania, len tak. Nevolal ju nikto, ja, Rasťo, ani ďaľší hostia. Sledujú ju však všetci, je tak blízko, odvaha jej nechýba. Ja by som sa bála, ale ona… Postaví sa priamo pred nás, vystrie svoje telo a náhlivo sa zohne.

Je celá čierna, nikde ani náznak inej farby. Obdivujem ju, nespúšťam z nej zrak, musím zistiť, čo je vo veci. Mám to, za všetkým je hlad, aj vrana má svoje potreby. Skacká po stole bez hostí s porozhadzovanými hranolkami. „Gurmánka“, konštatujem a venujem sa prichádzajúcemu čašníkovi.

Tma, autobus s rachotom vošiel do tunela a vytrhol ma zo spomienok. Je to také náhle.

Tag:

Dážď

10.05.2021

Modrá a okrem nej nič. Len farba, úplne obyčajná, takých je. Lenže, chce sa mi povedať. Nepoviem, namiesto toho premýšľam. Akoby som musela. Nie, tak to nie je. Vonku je daždivo od skorého rána, výdatné dažďové kvapky bičujú okno, sú také hravé, dopadnú na sklo, kĺžu sa po ňom a spájajú sa do súvislých pramienkov. Zvyknem ich pozorovať, dnes však nie, ešte som [...]

Košeľa

01.05.2021

Prechádzam sa po izbe, moje telo zahaľuje len košeľa. Je dlhá, siaha mi do polovice stehien, akoby som si ju od niekoho požičala. Možno nie presne, ale na tom nezáleží. Matej, jemu by patriť mohla. Áno, ale nie je to tak, asi ženská intuícia. Jemná látka niečo zahaľuje i odkrýva, presne tak to mám rada. Ja rozhodnem, ukážem, ukryjem. Kráčam, vychutnávam si každý krok, [...]

Oči

11.04.2021

Oči, vidím jej priamo do nich. Sú hnedé. Nie ako tie moje, u mňa vyhráva zelená. U nej nie, je to len hnedá, akoby som pred sebou videla koňa. Kôň, to milé zviera, stretávam jedného cestou k Silvii. Priateľka a kôň kdesi v susedstve, o dva domy ďalej. Nádherný, z času na čas ho obdarujem. Jablko či mrkva, aspoň kúsok. Tie jeho oči, vždy sa na mňa pozrie. Teraz [...]

Černobyľ

Situácia v Černobyle je pod kontrolou, tvrdí ukrajinský jadrový úrad

13.05.2021 22:51

Podľa tlačovej správy centra nie je situácia v Černobyle ničím nezvyčajná.

migranti

Maďarská polícia zadržala gang prevádzačov z Maďarska, Rumunska a Slovenska

13.05.2021 20:39

Členovia gangu zorganizovali najmenej 500 ilegálnych prekročení hraníc

Peter Weiss, Ide o pravdu

Expolitik Weiss v Ide o pravdu: Vláda nech zatiahne ručnú brzdu! Múzeum SNP nedovolíme rozparcelovať

13.05.2021 20:20

Hovorí o kríze straníckeho systému, keď na Slovensku vládnu anti-politické strany. „Žijú z marketingu, a politiku zmenili na nemilosrdný hejt,“ povedal v relácii Ide o pravdu Peter Weiss, bývalý politik a diplomat.

dážď, počasie, prší, dáždnik, sklo, kvapky

Na západe Slovenska platí výstraha pred dažďom

13.05.2021 19:47

Miestami sa očakáva výskyt dažďa s úhrnom zrážok 35 až 50 milimetrov.

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 81
Celková čítanosť: 89069x
Priemerná čítanosť článkov: 1100x

Autor blogu

Kategórie