Založ si blog

Obláčiky

Oblaky, možno obláčiky, väčšie i menšie. Je ich toľko a kdesi pomedzi ne ukryté slnko. Žlté, veľmi sa však neukazuje, akosi sa mu nechce. Lenže ja ho musím nájsť, je to predsa moja hra, robím to tak každé ráno. „Erika, dnes nie, veľmi sa ponáhľam,“ vypustí z úst žena stojaca vo dverách. Ach nie, namiesto oslovenia „miláčik“ len obyčajné meno. Moje meno. Nie, nechcem to takto, aspoň ráno nie. Nepozriem na ňu, namiesto toho sa ukryjem pod perinu plnú obláčikov. Nech ma nevidí, možno potom odíde a aj moja hra bude. Musí byť, jednoducho na tom trvám, som decko.

Á, počujem kroky, konečne je preč, to praskanie podlahy sa mi páči, toľko mi napovie. Hlava spod periny, ruky tiež, hľadanie slnka je tu. Som šťastná, takto si prestavujem ráno. Kroky, už zasa sa blíži a prihovára sa mi. „Erika, nebudem ti to znovu opakovať, nie si malá.“ Praskanie podlahy sa mi mieša v ušiach s nepríjemným hlasom. Radšej rýchlo konám, perina preložená na polovicu, vankúš postavený presne podľa pokynov, nechcem ju nahnevať. Je prísna, až príliš a to nikdy nie je dobré znamenie.

„Dobré ráno,“ zaznie, len čo prekročím prah kuchyne. Kakao na stole, na tanieri kúsok vianočky. Bez džemu, to maslo by som na nej radšej nevidela. Som marhuľová. Pozrie na mňa tým svojím pohľadom, viem, čo bude nasledovať.  Biele tričko, modrá sukňa, odchod z domu sa blíži. Ešte posledný hlt kakaa, vianočku beriem do ruky. Musí to ísť rýchlo, autobus o chvíľu odchádza.

Dlhá ulica lemovaná domami, neďaleko zastávka. „Maj sa moja,“ skláňa sa ku mne a čosi mi vešia na krk. „Prídem neskoro,“ dostane zo seba ešte a mizne v útrobách autobusu. Kopem do kameňa, ktorý leží predo mnou. Možno je za tým moja zlosť, zasa som dostala kľúč od bytu. Na fialovej stuhe. Je mi smutno, do večera budem sama.

Tag:

Domy

20.09.2021

Domy, vysoké, nižšie a nízke. Každý iný, ale všetky podobné. Paneláky týčiace sa do výšky, niektoré mohutné, iné trochu poskromnejšie. Jednoducho sídlisko. A to všetko lemované kúskami zelene. Vyrástla tu, rodičia tu bývali od jej narodenia a ona sa tu cítila vždy dobre. Bol to jednoducho jej domov. Boli takí, čo prišli na návštevu a kritizovali, vraj hrôza, [...]

Káva

12.09.2021

Posteľ, to zvláštne miesto, mala by som z neho vstávať oddýchnutá. Hm, dnes nie, akosi sa mi nedarí. Práve naopak, celé telo mám akési polámané, akoby ma bolel každý kúsok. Zrkadlo, ešte aj to je proti mne. Moja tvár korešponduje so zvyškom tela. No nie, na toto si nezvyknem, rýchlo sa strácam v kuchyni. Tam nemám zrkadlo, neuvidím sa. Voňavá káva v mojom obľúbenom [...]

Tma

31.08.2021

Sedí, nohy akési pokrútené, akoby ani neboli jej. Kdeže, pravá, ľavá, patria jej. Zvláštny pocit, nehýbe sa, ale tie malé potvory sú všade. Pochodujú jej po tele, pomaličky sa rozliezajú, dostali sa aj do vlasov. Ruka, vystrčí ju, siahne si ňou na tvár. Neponáhľa sa, to ani nechce, vydáva sa na prieskum. Vankúšik prsta, spočiatku len jeden. Dotyk zvláštny, opatrný, [...]

Patriot USA RUMUNSKO

Česko kúpi z Izraela raketový systém protivzdušnej obrany za pol miliardy eur

27.09.2021 22:51

České ministerstvo obrany predpokladá, že nový raketový systém bude armáda používať najmenej 20 rokov.

Belarus, Minsk, vojenské cvičenie, ruské tanky

Srbsko v polovici októbra absolvuje spoločné vojenské cvičenie s Ruskom

27.09.2021 19:15

Spoločné srbsko-ruské vojenské cvičenie s názvom Slovanský štít sa uskutoční v Srbsku.

nehoda autobus diaľnica nemecko

Nehoda autobusu v Rakúsku si vyžiadala takmer 30 zranených, stav piatich je vážny

27.09.2021 19:08

Autobus podľa úradov v zákrute z doposiaľ nezistených príčin narazil bokom do nákladného auta, zišiel z cesty a následne sa prevrátil.

Andrej Doležal / Juraj Tlapa /

Starosta Ivanky pri Dunaji varuje pred dopravným kolapsom, Doležalovi odovzdal otvorený list

27.09.2021 17:30

"Primäla nás k tomu neustále zhoršujúca sa situácia v doprave spolu s obavami, čo prinesie spustenie ďalších dopravných stavieb v okolí našej obce Ivanka pri Dunaji," vysvetlil starosta.

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 96
Celková čítanosť: 113456x
Priemerná čítanosť článkov: 1182x

Autor blogu

Kategórie