Založ si blog

Zrkadlo

Noviny, je ich tu celá kopa, ani si nevšimla, že tak narástla. Nuž, jeden deň za druhým, akosi to pribúda, manžel si bez nich nevie predstaviť deň. Tlačená podoba, to je jeho. Asi zvyk, po toľkých rokoch sa ani nečuduje.

Rukou načrie do spodnej časti. Aby mu nechýbali, občas z nich vyhľadáva a raz sa jej podarilo. Vzala presne tie, ktoré potreboval. Pritrafí sa, skonštatuje a rýchlym pohľadom prebehne dvojstranu z jednej i druhej strany. Akoby ich kontrolovala. Ale nie, skôr zvedavosť, možno nejaké zaujímavosti, občas ju niečo zaujme. Nie všetko starne spolu s dátumom, sú veci, ktoré sú zaujímavé stále. A presne tie mala na mysli.

Jéj, jej obľúbená herečka, ako dlho ju nevidela, asi čoskoro siahne po niečom osvedčenom. Televízia to nebude, tam sa toho veľa pre ňu nenájde. A tie reklamy, celý deň pri nich sedieť nebude. Odmieta, dôvody časové a možno aj iné. Ale teraz, už by sa mala venovať práci. Berie vyhliadnuté noviny, poriadne ich pokrčí v rukách. Čítať ich už nebude a takto sa to naučila doma. Dobre pokrčiť a môže sa začať.

Zrkadlo, veľké, okrúhle. Stojí pred ním s pripravenými novinami. Postriekať prostriedkom a potom noviny, toto je jej postup. A výsledok? Pozerá priamo pred seba, nádhera, žiadne šmuhy nevidí. Stojí, akoby sa kochala svojou prácou. Možno, lenže jej myseľ teraz zamestnáva niečo iné. Obzerá sa, hľadí na seba kritickým okom. Výška, tento parameter by ešte ušiel, nepatrí k najnižším a podpätky, tie to ešte zlepšia. Skutočný vynález, ona ich miluje. Tam hore, cíti sa tam lepšie a keby len to, ešte je aj sexy. A mužské oko to veru ocení.

Tvár, dekolt a postupne nižšie, rukou prechádza po svojom zadku. Spraví to dvakrát a mierne sa pootočí. Kritický pohľad, príliš veľký. Odrazu  hlas, vletí jej priamo do uší. „Pekný je, mne sa páči.“ Telom jej mykne, akoby ju pri niečom pristihli, manžela ešte nečakala, mal prísť neskôr. „A čo ty tu?“ pýta sa s prekvapením v hlase a pozrie na pokrčené noviny na podlahe. Odpoveď žiadna, len mužské ruky sa dotýkajú jej tela, zadok nevynímajúc. Jemne, ale nástojčivo. Ani ona neváha, natiahne  sa k jeho perám. Páči sa jej to, asi ju presvedčil, jednoducho mužské oko.

Tag:

Oči

03.08.2022

Zapne svetlo a nadvihne nohu, jedenkrát, dvakrát, trikrát. Hm, malá či veľká násobilka. Boli časy, pomyslí si a všetky čísla hodí za hlavu. Nemá ich rád, akosi mu nikdy nešli pod kožu. Snažil sa, ale ako by to povedal. Ešte aj učiteľka bola proti, jednoducho posadnutá matematikou. S číslami si líhala do postele a potom s nimi vstávala. Predstava mierne [...]

Čísla

30.07.2022

Šálka na stole a v nej káva. Jeho obľúbená, ešte aj smotanu si do nej dal. Niekoľkokrát ju premieša, ale lyžičku nepoloží, má ju v ruke. Je strnulý, nehýbe sa, akoby to ani nedokázal. Okamih, lenže tento je zvláštny, až príliš. Až potom, keď príde k sebe, nie celkom, iba čiastočne, kladie malú antikorovú lyžičku na podšálku. A hľadí pred seba, [...]

Potreba

09.07.2022

Posteľ, biela bavlnená plachta. Klasika, Erika má jednoducho taký vkus, ako kedysi. Iné neboli, usmieva sa zľahka a presne vie, o čom hovorí. Nuž, boli to iné časy, žiadne plné regály tovaru, nedostatok všetkého. „Dobré ráno, mami, ako si spala?“ vypytuje sa Eva, len čo vystrčí nos z izby. „Nestojí za reč,“ mávne rukou a akosi jej nie je do reči. Hm, [...]

Rushdie

Muž obvinený z útoku na Rushdieho rešpektuje iránskeho vodcu

17.08.2022 23:25

Na otázku o Rushdiem odpovedal, že ho nemá veľmi rád.

pád, sucho

Letá už trvajú viac ako tri mesiace a sú extrémne suché. Máme ešte šancu na návrat k normálu?

17.08.2022 20:15

Klimatológ SHMÚ Pavol Faško v podcaste denníka Pravda okrem iného vysvetľuje priame dôvody súčasných horúčav na Slovensku.

Pellegrini

Hlas vyzýva premiéra, aby dal hlasovať v parlamente o dôvere vláde

17.08.2022 18:42

Minister financií Igor Matovič podľa Hlasu v stredu predviedol ďalší diel hádok so stranou SaS.

Príbeh: Záhadný telefonát

Dôchodkyňa z Popradu naletela podvodníkovi

17.08.2022 18:10

Splnila do bodky jeho príkazy, keďže si myslela, že je policajt.