Založ si blog

Tvary

Dnes je taký deň. V práci, jeden z tých, ktoré musím pretrpieť. „Nie si sám,“ poznámkuje moje pripomienky Diana. Akoby som sa jej pýtal. Hm, nechcem byť protivný, ale nemám ju rád, medzi nami nie sú žiadne sympatie. Dokonca ani neutrál, je to ešte horšie. Do firmy som prišiel neskôr a ona, proste škrípalo to už od začiatku. Spomínam si na ten pohľad, akoby ma chcela prebodnúť. Neviem prečo, s inými ženami to funguje lepšie.

 

Možno závisť, problémy s postavou či s manželom. Neviem, ale vinný sa necítim a jej postavu som nikdy nekomentoval. Mohol som, toto mi však nie je vlastné, každý sme nejaký. A vôbec, možno to dostala ako dedičstvo a vôbec za to nemôže. Je mi to jedno, len keby nebola taká protivná. Kráčam dlhou chodbou, keď sa v mojom vrecku ozve telefón. Zvuk žiadny, len vibrovanie. „Ahoj, zlato, viem dohodli sme sa, len sa mi to skomplikovalo.“ Moja polovička, príliš rýchla, rozrušená, hovoriaca akési neucelené vety. „Vieš, potrebujem dohliadnuť na malú, budem musieť zostať dlhšie,“ pokračuje v objasňovaní skutkového stavu. No konečne čosi, začína sa mi rozvidnievať. Mením smer, rýchlo do kancelárie, musím hodiť reč so šéfom. „Počuj, Ivan, dnes potrebujem odísť skôr,“ hrám to na príjemnú nôtu. Chápavý je, keď ma potrebuje, potiahnem bez problémov. Dá sa s ním dohodnúť.

 

Cesta autom ubieha rýchlo, zápcha v meste sa ešte nerozbehla naplno. Využívam to, pridávam plyn. Netrvá dlho a kráčam chodbou školy. Dlhá je, lemovaná dverami. „Dobrý deň, a dnes vy?“ „Manželka ma poverila,“ odpovedám s úsmevom žene kráčajúcej oproti mne. Veronikina vychovávateľka.  Malá sedí pri stole a len čo ma zbadá, beží ku mne. Nečakala ma, v tvári má moment prekvapenia. „Tati, ešte chvíľku,“ pozerá na mňa tými modrými očami. Akoby som videl manželku. „Dobre, moja, počkám ťa,“ dostanem zo seba a posadím sa na stoličku.

 

Najprv si obzriem pedagogický dozor. Len tak, aby som mal prehľad, musím vedieť, kto sa stará o moje dieťa. Už sa venujem malej. Sedí, hlávka sklonená, vlasy spustené do čela. Zamyslená je, pred sebou papier a… Je taká štíhla a tie tvary, dokonale ostré hrany, jedna vedľa druhej. Pastelka, farba červená. Stíska ju v prstoch, pohybuje ňou. A potom náhlivo vstáva. „Aha, tati, to je mamička,“ tlačí mi do pozornosti pokreslený papier. Usmievam sa a chválim ju, ešte aj farbu maminho rúžu vystihla. Moja malá prváčka, už môže ísť domov.

Tag:

Slnko

15.04.2024

Je ráno. Slnko už vypeká, akoby nemohlo byť po včerajšom dni unavené. Mohlo, keby to takto fungovalo. Nie, nič z toho, slnečná aktivita sa zvyšuje rýchlym tempom. Moje telo zahaľuje len tenučké tričko. Keby nebolo treba… Úvahy, veď prečo nie, popustiť uzdu fantázii môže byť celkom fajn. Oči privreté, tvár sa mi kúpe v slnečných lúčoch. Hodinky [...]

Pena

27.03.2024

Jedno vrznutie dverí a všetky oči jedným smerom. Dvere, to je ten bod a uprostred nich ja. Sám, tlačiaci sa dovnútra. Možno vietor, poháňa ma, akoby ma už chcel vteperiť za dvere. Neponáhľam sa, nemám dôvod. Som pokojný, vyrovnaný sám so sebou. Aj tie pohľady, milé mi nie sú, znesiem ich však. No kam by sa už pozerali… Moja ruka na kľučke, [...]

Kroky

14.03.2024

Kráčam po schodoch. Moje nohy, sú neskutočne ľahké, akoby som ich ani nemala. Ale mám, sú presne na svojom mieste. Pravá, ľavá, ešte raz sa na ne pozriem a pokračujem v ceste. Nejaké schody za mnou a predo mnou tiež, dvanásť poschodí spraví svoje. Možno som mala použiť výťah, dnes taká bežná záležitosť. Áno, v tejto bytovke sú hneď dva, jeden vedľa [...]

kórea

V čase kórejskej vojny zmasakrovali 1700 veriacich, potvrdila komisia

17.04.2024 13:56

Komisia identifikovala zoznam obetí na základe rôznych historických záznamov.

Irán Izrael prehliadka vojenská útok oslavy Raísí

Irán na výročnej vojenskej prehliadke oslavoval svoj útok na Izrael

17.04.2024 13:52

Operácia Čestný sľub "zvrhla slávu sionistického režimu (Izraela)", vyhlásil iránsky prezident Ebráhím Raísí na vojenskej základni pri Teheráne.

Peniaze / Euro / Bankovka / Korupcia / Úplatok /

GRECO: Slovensko slabo dodržiava odporúčania pre predchádzanie korupcie

17.04.2024 13:48

Iba tri z 21 odporúčaní implementovalo Slovensko úplne, štyri čiastočne a 14 odporúčaní nezaviedlo vôbec.

Drogy / Tableky /

Polícia obvinila muža pre predaj opiátov, podpísali sa aj pod smrť mladíka

17.04.2024 12:41

Obvinený je vo väzbe, čaká na súd. Hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.