Založ si blog

Tma

Som niekde, neviem špecifikovať miesto. Snažím sa, akoby sa do toho zapájali všetky bunky môjho vnútra. Akýsi zvláštny pocit sa rozlieva v mojom vnútri, cítim to. Musí to fungovať, inú možnosť si nepripúšťam, som tvrdohlavá, aj mama mi to vravievala. „Si tvrdohlavé dieťa, neviem po kom to máš.“ Boli to jej slová a občas, keď mala zlú náladu doplnila ešte, že po starom otcovi. Neverila som, ale nikdy som jej neprotirečila. Nehodilo sa to, podľa mňa nie.

Bol to vysoký, štíhly muž so zvláštnym nosom a čiernymi vlasmi. Bol taký dlhý, že ako dieťa som si nevedela predstaviť, ako sa mu tam hore žije. Bolo to pre mňa nepredstaviteľne vysoko, nedokázala som to pochopiť, ani jeden z mojich rodičov nemal takú výšku. Niekedy, keď sa chcel ku mne priblížiť, ma ako malú zodvihol a posadil na svoje koleno. Aj to bola výška, mala som pred ním rešpekt. Keď som podrástla a dospelí ma nevideli, skúšala som si jeho topánky. Moja malá noha sa v nich strácala, bolo to pre mňa zábavné. Raz ma prichytila mama. Vyhrešila ma, ale ja som mala dojem, že aj ona sa baví. Otec by to nespravil, celý život bol mimoriadne prísny a bol to jeho otec. Človek, ktorého si mimoriadne vážil.

Zvuk, dolieha ku mne, akoby sa postupne zintenzívňoval. Je hlasnejší a hlasnejší, vlieza mi do ucha. Nechcem sa mu venovať, okolo mňa je toľko myšlienok, vyrušuje ma, potrebujem sa ho zbaviť. Nič, je to stále horšie, všetko pekné je odrazu preč. Mama, starý otec aj otec.

Tma, len ona tu zostala a zvuk. Budík, čas ranného vstávania sa priblížil.

Tag:

Raňajky

25.02.2023

Ráno. Ústa sa mi otvárajú samé od seba, spal by som. Krásny pocit, chce sa mi zvaliť na nadýchaný vankúš, privrieť oči a nechať sa unášať na vlnách spánku. Ako doteraz, lenže ten protivník… Budík, chcem ho zobrať do prstov, poriadne stisnúť, až by sa rozpadol na kúsky. Na drobné kúsky, páčilo by sa mi to, už nikdy by zo seba nevydal ani hlások, nevytrhol ma [...]

Plavec

05.02.2023

Dnes je taký deň. Matka, aj tá príde, len nie tá moja. Milanova. „Ahoj, miláčik, nezabudni na mamu,“ lúči sa so mnou. „A božtek nebude?“ pýtam sa a smerujem k nemu svoj pohľad. Zatiaľ bez slov, dočkám sa o chvíľu. Skláňa sa ku mne a vtiera sa mi do priazne. Netrvá dlho, bozkáva ma na ústa. Je taký, nechce prestať. Moje oči, privieram ich, nikdy sa na neho [...]

Krok

17.01.2023

Dnes je zvláštny deň, pomyslím si. Hm, ani nie, sme uprostred týždňa a táto streda nie je ničím výnimočná. Teda, pre niekoho možno, pre mňa nie. Alebo aj, už mesiac sa pohybujem v tomto priestore. Práve som si spomenula, začínam počítať, ale sedí to. Celkom presne. Štyri týždne, dá sa to vyjadriť aj takto. Jemne sformujem ústa do úsmevu, pokračujem [...]

Iskander-M / Nukleárna zbraň / Atómová zbraň /

Rjabkov o obmedzení jadrových zbraní: Rozhovory s USA o Novom ŠTART-e už nie sú možné

22.03.2023 17:27

So Spojenými štátmi už nemožno rokovať o odstránení ruských obáv ohľadom dohody obmedzujúcej strategické jadrové zbrane, tvrdí Moskva.

Trump

Skončí pre peniaze pornoherečke Trump za mrežami?

22.03.2023 17:12

Donaldovi Trumpovi sa môže takpovediac podariť to, čo ešte žiadny exprezident USA nedokázal. Ani jeden z nich po odchode z Bieleho domu neskončil za mrežami.

Russia Daily Life

Rusko posilňuje protiraketovú obrany Moskvy a Kurilských ostrovov

22.03.2023 17:00

Ruský minister obrany Šojgu oznámil rozmiestnenie pobrežných protiraketových systémov na jednom z Kurilských ostrovov.

Žilinka

Šeliga chce disciplinárne stíhať Žilinku. Doručil prezidentke podnet

22.03.2023 16:59

Detaily o konkrétnych skutkoch, za ktoré by mal byť Žilinka stíhaný, zatiaľ zverejňovať nebude.

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 215569x
Priemerná čítanosť článkov: 1529x

Autor blogu

Kategórie