Založ si blog

Červená

Pletená čiapka narazená do čela, takmer mu oči nevidno. Zima mu nie je, o tom to nebude, je vo vnútri. A vôbec, vonku veľká zima tiež nie je. Je to jedno, ide o imidž, čiapka k nemu patrí a ostatné nerieši.

Prstami poklepkáva po doske stola. Toľko svetiel okolo neho, všetko vyzdobené, akoby už boli Vianoce. Kdeže, ešte sa ani posledný mesiac v roku nezačal. „Musí to tak byť, všetko do posledného detailu naplánované.“ Vedúci pobočky, ten malý zavalitý chlapík, ktorého v dave takmer nevidno. Jeho slová, vyriekol ich rovnako, ako každý rok o tomto čase, už ho pozná. A nech je po ňom, do týchto záležitostí sa on nestará. Našťastie, predstava, že kdesi  vo výške na rebríku vešia nejaké žiarovky svietiace všakovakými farbami sa mu nepozdáva.

Spodná bielizeň pre dámy, oddelenie luxusného tovaru. Vidí ju na monitore, postáva medzi regálmi, možno sa nevie rozhodnúť. Priestory veľké, tovaru veľa. Po chvíli sa prebudí, vezme do prstov niekoľko kúskov. Nevybrala si, asi sa jej nepozdávajú. Vlastne, je príliš mladá, jej tvár vyzerá zvláštne.

A nech, všelijaké sem chodia, luxusné paničky aj menej nóbl, občas si aj taká vyberie. Určite do spálne, už si predstavuje manželov pri pohľade na telá svojich polovičiek. Vtipná predstava, ale táto, akoby  chcel dopovedať. Namiesto toho zahryzne s chuťou do praclíka, už je pomerne hladný.

Posledný kúsok mizne v jeho ústach. Mňam, pretiera si rukou ústa, keď spozornie. Aha, tmavočervená podprsenka s nohavičkami, páčia sa jej, obracia ich niekoľkokrát v rukách.  No nie, to je rýchlosť, táto je dobrá, ale on je lepší.

Stojí oproti nemu a trie si jeden prst o druhý. Nervozita, toto už pozná, prejavuje sa u viacerých. Nezmýlil sa, je to ešte decko, stačilo by dať dole mejkap. Nevadí postavička fajnová, dobre urastená a matku s otcom o tom informovať určite nebude. „Kradla si,“ hovorí jej, akoby o tom nevedela. Trochu sa pomrví, pozrie po ňom.

Hm, má ju, je jeho. Ďalšia v poradí, rád ju privíta vo svojom náručí a oznamovať jej skutok polícii… Bola by to škoda.

 

Tag:

Vôňa

17.05.2024

Vrznutie bránky, potom stisk kľučky a ide sa dovnútra. Ruka ju neposlúcha, akosi nechce spolupracovať. Možno zdanie, stáva sa. Nie, nemýli sa, ani zamknuté nie je. Načo aj, vysoké ľalie, ruže ružové i červené, v rohu záhrady kútik levandule a materinej dúšky. Tá vôňa, akoby sa pretekali, ktorá rastlina sa presadí. Nádhera, to áno, ale… Ukradnúť nie [...]

Spravodlivosť

05.05.2024

„Dobrý deň,“ zdraví srdečne, keď sa zháči. Spomalený krok a hlava pootočená smerom von. Hm, tma, kdesi tam hore žiarivý mesiac a on takto. Vraj deň. Kdeže, deň sa už dávno prehupol do noci, len niektorí to ešte nezbadali. On medzi nimi. Skoro ráno z domu a potom… Práca, dnes dorazil skutočne skoro. Privstal si, aby sa veci hýbali, je vedúci [...]

Slnko

15.04.2024

Je ráno. Slnko už vypeká, akoby nemohlo byť po včerajšom dni unavené. Mohlo, keby to takto fungovalo. Nie, nič z toho, slnečná aktivita sa zvyšuje rýchlym tempom. Moje telo zahaľuje len tenučké tričko. Keby nebolo treba… Úvahy, veď prečo nie, popustiť uzdu fantázii môže byť celkom fajn. Oči privreté, tvár sa mi kúpe v slnečných lúčoch. Hodinky [...]

SR NRSR 12. schôdza zasadnutie BAX

Upokojiť atmosféru a neeskalovať! Aká je cesta k zmiereniu po atentáte?

21.05.2024 19:00

Zhodne odsudzujeme tých, ktorí cez atentát mobilizujú proti druhému táboru, či tých, ktorí ho ticho schvaľujú. Nájdeme (ďalšie) riešenia? Zapojte sa do pokračovania diskusie!

NRSR, parlament, poslanci

Poslanci schválili rozsiahle zmeny v zákone o Fonde na podporu umenia

21.05.2024 18:22

O poskytnutí peňazí z Fondu na podporu umenia bude po novom rozhodovať rada fondu.

medveď

Pre výskyt medveďa sa bude po novom vyhlasovať mimoriadna situácia. Parlament schválil aj riešenia na jeho elimináciu

21.05.2024 18:03

Poslanci Národnej rady prijali zrýchlene novelizáciu zákona o ochrane prírody a krajiny, ako aj o novelu zákona o civilnej ochrane obyvateľstva.

Kaliňák, Šutaj Eštok,  Gašpar

Otázka komplicov atentátnika je otvorená. Jeho profil na Facebooku vymazala Meta, ale obsah bol podľa Šutaja Eštoka zmazaný skôr

21.05.2024 17:34, aktualizované: 19:07

Polícia naďalej pracuje aj s verziou, že atentátnik mal komplicov. Naznačil to minister Šutaj Eštok. Povedal, že sa javí, že nešlo o jedného útočníka.