Založ si blog

Červená

Pletená čiapka narazená do čela, takmer mu oči nevidno. Zima mu nie je, o tom to nebude, je vo vnútri. A vôbec, vonku veľká zima tiež nie je. Je to jedno, ide o imidž, čiapka k nemu patrí a ostatné nerieši.

Prstami poklepkáva po doske stola. Toľko svetiel okolo neho, všetko vyzdobené, akoby už boli Vianoce. Kdeže, ešte sa ani posledný mesiac v roku nezačal. „Musí to tak byť, všetko do posledného detailu naplánované.“ Vedúci pobočky, ten malý zavalitý chlapík, ktorého v dave takmer nevidno. Jeho slová, vyriekol ich rovnako, ako každý rok o tomto čase, už ho pozná. A nech je po ňom, do týchto záležitostí sa on nestará. Našťastie, predstava, že kdesi  vo výške na rebríku vešia nejaké žiarovky svietiace všakovakými farbami sa mu nepozdáva.

Spodná bielizeň pre dámy, oddelenie luxusného tovaru. Vidí ju na monitore, postáva medzi regálmi, možno sa nevie rozhodnúť. Priestory veľké, tovaru veľa. Po chvíli sa prebudí, vezme do prstov niekoľko kúskov. Nevybrala si, asi sa jej nepozdávajú. Vlastne, je príliš mladá, jej tvár vyzerá zvláštne.

A nech, všelijaké sem chodia, luxusné paničky aj menej nóbl, občas si aj taká vyberie. Určite do spálne, už si predstavuje manželov pri pohľade na telá svojich polovičiek. Vtipná predstava, ale táto, akoby  chcel dopovedať. Namiesto toho zahryzne s chuťou do praclíka, už je pomerne hladný.

Posledný kúsok mizne v jeho ústach. Mňam, pretiera si rukou ústa, keď spozornie. Aha, tmavočervená podprsenka s nohavičkami, páčia sa jej, obracia ich niekoľkokrát v rukách.  No nie, to je rýchlosť, táto je dobrá, ale on je lepší.

Stojí oproti nemu a trie si jeden prst o druhý. Nervozita, toto už pozná, prejavuje sa u viacerých. Nezmýlil sa, je to ešte decko, stačilo by dať dole mejkap. Nevadí postavička fajnová, dobre urastená a matku s otcom o tom informovať určite nebude. „Kradla si,“ hovorí jej, akoby o tom nevedela. Trochu sa pomrví, pozrie po ňom.

Hm, má ju, je jeho. Ďalšia v poradí, rád ju privíta vo svojom náručí a oznamovať jej skutok polícii… Bola by to škoda.

 

Tag:

Raňajky

25.02.2023

Ráno. Ústa sa mi otvárajú samé od seba, spal by som. Krásny pocit, chce sa mi zvaliť na nadýchaný vankúš, privrieť oči a nechať sa unášať na vlnách spánku. Ako doteraz, lenže ten protivník… Budík, chcem ho zobrať do prstov, poriadne stisnúť, až by sa rozpadol na kúsky. Na drobné kúsky, páčilo by sa mi to, už nikdy by zo seba nevydal ani hlások, nevytrhol ma [...]

Plavec

05.02.2023

Dnes je taký deň. Matka, aj tá príde, len nie tá moja. Milanova. „Ahoj, miláčik, nezabudni na mamu,“ lúči sa so mnou. „A božtek nebude?“ pýtam sa a smerujem k nemu svoj pohľad. Zatiaľ bez slov, dočkám sa o chvíľu. Skláňa sa ku mne a vtiera sa mi do priazne. Netrvá dlho, bozkáva ma na ústa. Je taký, nechce prestať. Moje oči, privieram ich, nikdy sa na neho [...]

Krok

17.01.2023

Dnes je zvláštny deň, pomyslím si. Hm, ani nie, sme uprostred týždňa a táto streda nie je ničím výnimočná. Teda, pre niekoho možno, pre mňa nie. Alebo aj, už mesiac sa pohybujem v tomto priestore. Práve som si spomenula, začínam počítať, ale sedí to. Celkom presne. Štyri týždne, dá sa to vyjadriť aj takto. Jemne sformujem ústa do úsmevu, pokračujem [...]

T-54 tank

Číre zúfalstvo? Rusi na Ukrajinu poslali tanky T-54 vyrábané za Stalina

22.03.2023 15:58

Podľa expertov nasadenie tankov „jednoznačne naznačuje vážne problémy s poskytovaním obrnených vozidiel ruským ozbrojeným silám“.

kladivo, súd, justícia, váhy, právo, notár, zákon

Piťovec Karol Patasy mladší dostal 16-ročný trest väzenia

22.03.2023 15:19

Vinný je z vraždy pred bratislavským barom Boston z roku 2004.

Nemecko Mníchov Bezpečnostná Konferencia polizei

V Nemecku zasahovali proti „ríšskym občanom“, zranil sa jeden policajt

22.03.2023 15:10

Prívrženci pravicového hnutia tvrdia, že stále existuje Nemecká ríša, teda Reich, z roku 1871.

challenger, tank, vojna an Ukrajine

Moskva straší: ochudobnený urán je krok k jadrovej vojne. Bojí sa o svoje tanky

22.03.2023 14:51

Pre posádku zasiahnutého tanku je toxicita uránového jadra projektilu tým najmenším problémom, tvrdia experti.

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 215551x
Priemerná čítanosť článkov: 1529x

Autor blogu

Kategórie