Založ si blog

Lavička

Rifle, tenká bunda, pod ňou krátke tričko. Príliš naľahko, skonštatovala by mama. Nemohla, nedostala príležitosť, dnes mala svoj vlastný program. Vlastne,  je to tak lepšie, zbytočne by ju to dráždilo. A potom, tie konfliktné situácie nie sú nikomu príjemné, ani mne nie. Som dospelý, keď sa rozhodnem, chcem, aby bolo po mojom. Možno príliš tvrdohlavý, mám to po otcovi.

Hm, ale ten vietor, veľmi príjemné to nie je. Bunda toho veľa nezadrží a tričko mi nepomôže. No nič, som chlap, aspoň sa tak tvárim, dnes je to nevyhnutné. Nesmiem zlyhať, niečo také by som si neodpustil. Už sa to začína, telom mi lomcuje nervozita. No teda, a to nemám problémy s trémou. Sú takí, poznám viacerých, asi najhoršie na tom bol spolužiak zo základnej školy. Stáť pred tabuľou bolo pre neho utrpením. Ľutoval som ho, ale jemu to príliš nepomohlo.

Tri hodiny popoludní, to je ten čas, postupne sa to blíži. Hm, akosi mi aj teplo začína byť, všetko okolo mňa sa rýchlo mení. Vlastne, už je tu, vidím ju, tá červená bunda sa nedá prehliadnuť. Beží, tempo pokojné, vyrovnané, presne ako vždy. Musí to vyjsť, hovorím si a vnútorne sa posmeľujem. Veľmi rušno tu nie je, v okolí je niekoľko osamelých jedincov a zopár dvojíc. Každý sa stará o seba, len ja som výnimka. Pozerám po nej, som príliš napätý, možno je to na mne aj vidieť.

Hurá, sadá si, je to presne tá istá lavička. V tieni stromu, asi platan, skúšam svoje znalosti stromov. Teraz je to jedno, mojím objektom je ona. Sedí a zhlboka dýcha, počujem každý jej nádych a výdych. Oddychuje, ale ja nemôžem, musím sa rozhýbať, prílišné otáľanie ma môže stáť veľa.

No nie, práve popred lavičku si to namierila rodinka s dvomi deťmi. Chlapec a dievčatko. Presne toto sa nemalo stať, ako som to mohol dopustiť. Odrazu všetka jej pozornosť patrí deťom, dievčatko sa pri nej dokonca pristaví. Len čo prejdú, vstáva a pokračuje v behu, mňa si ani nevšimne.

Stojím bez pohybu  a pozerám za ňou. Všetky šance som premrhal, dnes  jednoducho nemám svoj deň. A ten vietor, akosi mi začína byť skutočná zima.

Tag:

Raňajky

25.02.2023

Ráno. Ústa sa mi otvárajú samé od seba, spal by som. Krásny pocit, chce sa mi zvaliť na nadýchaný vankúš, privrieť oči a nechať sa unášať na vlnách spánku. Ako doteraz, lenže ten protivník… Budík, chcem ho zobrať do prstov, poriadne stisnúť, až by sa rozpadol na kúsky. Na drobné kúsky, páčilo by sa mi to, už nikdy by zo seba nevydal ani hlások, nevytrhol ma [...]

Plavec

05.02.2023

Dnes je taký deň. Matka, aj tá príde, len nie tá moja. Milanova. „Ahoj, miláčik, nezabudni na mamu,“ lúči sa so mnou. „A božtek nebude?“ pýtam sa a smerujem k nemu svoj pohľad. Zatiaľ bez slov, dočkám sa o chvíľu. Skláňa sa ku mne a vtiera sa mi do priazne. Netrvá dlho, bozkáva ma na ústa. Je taký, nechce prestať. Moje oči, privieram ich, nikdy sa na neho [...]

Krok

17.01.2023

Dnes je zvláštny deň, pomyslím si. Hm, ani nie, sme uprostred týždňa a táto streda nie je ničím výnimočná. Teda, pre niekoho možno, pre mňa nie. Alebo aj, už mesiac sa pohybujem v tomto priestore. Práve som si spomenula, začínam počítať, ale sedí to. Celkom presne. Štyri týždne, dá sa to vyjadriť aj takto. Jemne sformujem ústa do úsmevu, pokračujem [...]

T-54 tank

Číre zúfalstvo? Rusi na Ukrajinu poslali tanky T-54 vyrábané za Stalina

22.03.2023 15:58

Podľa expertov nasadenie tankov „jednoznačne naznačuje vážne problémy s poskytovaním obrnených vozidiel ruským ozbrojeným silám“.

kladivo, súd, justícia, váhy, právo, notár, zákon

Piťovec Karol Patasy mladší dostal 16-ročný trest väzenia

22.03.2023 15:19

Vinný je z vraždy pred bratislavským barom Boston z roku 2004.

Nemecko Mníchov Bezpečnostná Konferencia polizei

V Nemecku zasahovali proti „ríšskym občanom“, zranil sa jeden policajt

22.03.2023 15:10

Prívrženci pravicového hnutia tvrdia, že stále existuje Nemecká ríša, teda Reich, z roku 1871.

challenger, tank, vojna an Ukrajine

Moskva straší: ochudobnený urán je krok k jadrovej vojne. Bojí sa o svoje tanky

22.03.2023 14:51

Pre posádku zasiahnutého tanku je toxicita uránového jadra projektilu tým najmenším problémom, tvrdia experti.

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 141
Celková čítanosť: 215556x
Priemerná čítanosť článkov: 1529x

Autor blogu

Kategórie