Založ si blog

Župan

Dlažba pod mojimi nohami, biela s modrým motívom. Toľko modrej, akoby mi odrazu začínalo byť chladno. Neviem prečo, prišlo to tak odrazu, telom mi prebehne pocit zimy. Stojím úplne bez pohybu, akoby som nemohla spraviť nič, moje telo je bez jediného kúska oblečenia. Po kúpeli, práve som vyšla z vane.

Bolo to nádherné, toľko vody, vôbec som ňou nešetrila. Horúcej, tak to mám rada. Zato teraz je všetko preč, necítim sa vo svojej koži. Možno tá dlažba, stojím na nej, hľadím na opakujúci sa vzor. Kdeže, podlahové kúrenie, povedal by mi manžel. Áno, asi to cítim, lenže v tomto okamihu je mi všetko málo. Moja koža je mokrá, akoby sa mi zima do tela dostávala cez každú drobnú kvapku vody. Uterák, beriem ho do rúk a dúfam, že bude aj lepšie. Musí byť, začínam byť o tom presvedčená.

Zrkadlo vo výške mojej tváre mi dáva za pravdu, pomaličky sa usmievam. Nie veľmi, zatiaľ len jemne. Zbavujem sa uteráka, rukami vtieram telové mlieko do pokožky. Super, začína to byť o niečom inom. Pôžitok, vychutnávam si ho plnými dúškami. Jemne, dôkladne, tak sa dotýkam svojho tela, vraciam sa na rovnaké miesta. Neponáhľam sa, zámerne predlžujem túto chvíľu.

„Mami,“ vtrhne mi do ucha detský hlas. Vytrhne ma z pokoja, ktorý ma ešte pred chvíľkou obklopoval, aj zima bola preč. Premýšľam. Môžem vziať do ruky župan a ukázať sa vo dverách kúpeľne pripravená splniť prianie môjho syna. Alebo ho ignorovať  a pokračovať v načatom. Ešte chvíľu, šepká mi vnútorný hlas. Chcem, potrebujem to, je to len niekoľko minút. Ale si matka, počujem, akoby z druhej strany.

Župan nechávam na mieste, siaham po telovom mlieku, som rozhodnutá, aspoň raz som vyhrala. Sama nad sebou, syna nechávam chvíľu na manžela, veď je to otec.

Tag:

Slnko

15.04.2024

Je ráno. Slnko už vypeká, akoby nemohlo byť po včerajšom dni unavené. Mohlo, keby to takto fungovalo. Nie, nič z toho, slnečná aktivita sa zvyšuje rýchlym tempom. Moje telo zahaľuje len tenučké tričko. Keby nebolo treba… Úvahy, veď prečo nie, popustiť uzdu fantázii môže byť celkom fajn. Oči privreté, tvár sa mi kúpe v slnečných lúčoch. Hodinky [...]

Pena

27.03.2024

Jedno vrznutie dverí a všetky oči jedným smerom. Dvere, to je ten bod a uprostred nich ja. Sám, tlačiaci sa dovnútra. Možno vietor, poháňa ma, akoby ma už chcel vteperiť za dvere. Neponáhľam sa, nemám dôvod. Som pokojný, vyrovnaný sám so sebou. Aj tie pohľady, milé mi nie sú, znesiem ich však. No kam by sa už pozerali… Moja ruka na kľučke, [...]

Kroky

14.03.2024

Kráčam po schodoch. Moje nohy, sú neskutočne ľahké, akoby som ich ani nemala. Ale mám, sú presne na svojom mieste. Pravá, ľavá, ešte raz sa na ne pozriem a pokračujem v ceste. Nejaké schody za mnou a predo mnou tiež, dvanásť poschodí spraví svoje. Možno som mala použiť výťah, dnes taká bežná záležitosť. Áno, v tejto bytovke sú hneď dva, jeden vedľa [...]

Drogy / Tableky /

Polícia obvinila muža pre predaj opiátov, podpísali sa aj pod smrť mladíka

17.04.2024 12:41

Obvinený je vo väzbe, čaká na súd. Hrozí mu trest odňatia slobody na jeden až päť rokov.

lesby, homosexuáli

Český Senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia

17.04.2024 12:24

Senátori v stredu o plánovanom bode na pléne nediskutovali, napriek odporu niektorých členov hornej komory ho vyradili z programu schôdze.

Za spravodlivosť a zákon Lex Haščák

Prokurátor má rozhodnúť o sťažnostiach proti pôvodnému obvineniu v kauze Gorila

17.04.2024 12:09, aktualizované: 12:18

Prvý námestník generálneho prokurátora totiž zrušil februárové uznesenia o zastavení trestného stíhania, aj marcové uznesenie o novom obvinení.

medved

Pre výskyt medveďa by sa mohla vyhlasovať mimoriadna situácia, navrhuje vláda

17.04.2024 12:00, aktualizované: 13:16

Pre výskyt medveďa hnedého by sa mohla vyhlasovať mimoriadna situácia ako pri zemetrasení či teroristickom útoku.