Založ si blog

Tma

Sedí, nohy akési pokrútené, akoby ani neboli jej. Kdeže, pravá, ľavá, patria jej. Zvláštny pocit, nehýbe sa, ale tie malé potvory sú všade. Pochodujú jej po tele, pomaličky sa  rozliezajú, dostali sa aj do vlasov.

Ruka, vystrčí ju, siahne si ňou na tvár. Neponáhľa sa, to ani nechce, vydáva sa na prieskum. Vankúšik prsta, spočiatku len jeden. Dotyk zvláštny, opatrný, posúva sa, akoby sa bála zostať na mieste. Horná pera, tam sa dostala. Aj to len s námahou. Bez rúk je aj toto nadľudský výkon.

Ruky, tie šikovné zariadenia, ktoré toho toľko vedia. Čo si len človek spomenie. Lenže tie jej sú zviazané akousi divnou šnúrou, ktorá jej derie kožu. Au, bolí to a pri pohybe je to ešte horšie, bolesť sa znásobuje. Keby sa jej mohla zbaviť, čo všetko by bola ochotná obetovať. Kašľať na to, už o tom nepremýšľa, je to zbytočné, ruky si neoslobodí. Je len slabá žena a skúšala to už toľkokrát.

Pohyb na jej meravom tele, už si takmer nohy necíti. To všetko poloha a tie krpaté potvory. Behajú jej po tele z jedného konca na druhý. Mravce, kdesi tu musí byť mravenisko, inak by tu neboli. Nejaké možno, lenže sú ich tu húfy. Nevidí ich, všade okolo nej je hustá tma a tá šatka. Zakrýva jej oči, len kdesi pri pravom oku je štrbina. Malá, nenápadná, asi preto je ešte tam.

Tenisky, stále ich má pred očami a ešte ten hlas. Ťahal ju násilím, pripútal v rohu miestnosti. Nepovedal toho veľa, ale ten hlas. Pamätá si, identifikovala by ho. Mladík, je si istá. Keby vedel, dávno by zakročil, šatku previazal a štrbinu zlikvidoval.

Úvahy, má ich toľko, aj prst na perách akosi pozabudla, už jej po ňom lezú mravce. Je napätá, musí niečo vymyslieť a rýchlo. Inak nič, jeden z dvoch jej prinesie jedlo a možno už nebude mať príležitosť. Odozva musí byť rýchla.

Tag:

Oči

03.08.2022

Zapne svetlo a nadvihne nohu, jedenkrát, dvakrát, trikrát. Hm, malá či veľká násobilka. Boli časy, pomyslí si a všetky čísla hodí za hlavu. Nemá ich rád, akosi mu nikdy nešli pod kožu. Snažil sa, ale ako by to povedal. Ešte aj učiteľka bola proti, jednoducho posadnutá matematikou. S číslami si líhala do postele a potom s nimi vstávala. Predstava mierne [...]

Čísla

30.07.2022

Šálka na stole a v nej káva. Jeho obľúbená, ešte aj smotanu si do nej dal. Niekoľkokrát ju premieša, ale lyžičku nepoloží, má ju v ruke. Je strnulý, nehýbe sa, akoby to ani nedokázal. Okamih, lenže tento je zvláštny, až príliš. Až potom, keď príde k sebe, nie celkom, iba čiastočne, kladie malú antikorovú lyžičku na podšálku. A hľadí pred seba, [...]

Potreba

09.07.2022

Posteľ, biela bavlnená plachta. Klasika, Erika má jednoducho taký vkus, ako kedysi. Iné neboli, usmieva sa zľahka a presne vie, o čom hovorí. Nuž, boli to iné časy, žiadne plné regály tovaru, nedostatok všetkého. „Dobré ráno, mami, ako si spala?“ vypytuje sa Eva, len čo vystrčí nos z izby. „Nestojí za reč,“ mávne rukou a akosi jej nie je do reči. Hm, [...]

Rushdie

Muž obvinený z útoku na Rushdieho rešpektuje iránskeho vodcu

17.08.2022 23:25

Na otázku o Rushdiem odpovedal, že ho nemá veľmi rád.

pád, sucho

Letá už trvajú viac ako tri mesiace a sú extrémne suché. Máme ešte šancu na návrat k normálu?

17.08.2022 20:15

Klimatológ SHMÚ Pavol Faško v podcaste denníka Pravda okrem iného vysvetľuje priame dôvody súčasných horúčav na Slovensku.

Pellegrini

Hlas vyzýva premiéra, aby dal hlasovať v parlamente o dôvere vláde

17.08.2022 18:42

Minister financií Igor Matovič podľa Hlasu v stredu predviedol ďalší diel hádok so stranou SaS.

Príbeh: Záhadný telefonát

Dôchodkyňa z Popradu naletela podvodníkovi

17.08.2022 18:10

Splnila do bodky jeho príkazy, keďže si myslela, že je policajt.