Založ si blog

Tma

Sedí, nohy akési pokrútené, akoby ani neboli jej. Kdeže, pravá, ľavá, patria jej. Zvláštny pocit, nehýbe sa, ale tie malé potvory sú všade. Pochodujú jej po tele, pomaličky sa  rozliezajú, dostali sa aj do vlasov.

Ruka, vystrčí ju, siahne si ňou na tvár. Neponáhľa sa, to ani nechce, vydáva sa na prieskum. Vankúšik prsta, spočiatku len jeden. Dotyk zvláštny, opatrný, posúva sa, akoby sa bála zostať na mieste. Horná pera, tam sa dostala. Aj to len s námahou. Bez rúk je aj toto nadľudský výkon.

Ruky, tie šikovné zariadenia, ktoré toho toľko vedia. Čo si len človek spomenie. Lenže tie jej sú zviazané akousi divnou šnúrou, ktorá jej derie kožu. Au, bolí to a pri pohybe je to ešte horšie, bolesť sa znásobuje. Keby sa jej mohla zbaviť, čo všetko by bola ochotná obetovať. Kašľať na to, už o tom nepremýšľa, je to zbytočné, ruky si neoslobodí. Je len slabá žena a skúšala to už toľkokrát.

Pohyb na jej meravom tele, už si takmer nohy necíti. To všetko poloha a tie krpaté potvory. Behajú jej po tele z jedného konca na druhý. Mravce, kdesi tu musí byť mravenisko, inak by tu neboli. Nejaké možno, lenže sú ich tu húfy. Nevidí ich, všade okolo nej je hustá tma a tá šatka. Zakrýva jej oči, len kdesi pri pravom oku je štrbina. Malá, nenápadná, asi preto je ešte tam.

Tenisky, stále ich má pred očami a ešte ten hlas. Ťahal ju násilím, pripútal v rohu miestnosti. Nepovedal toho veľa, ale ten hlas. Pamätá si, identifikovala by ho. Mladík, je si istá. Keby vedel, dávno by zakročil, šatku previazal a štrbinu zlikvidoval.

Úvahy, má ich toľko, aj prst na perách akosi pozabudla, už jej po ňom lezú mravce. Je napätá, musí niečo vymyslieť a rýchlo. Inak nič, jeden z dvoch jej prinesie jedlo a možno už nebude mať príležitosť. Odozva musí byť rýchla.

Tag:

Lúka

03.12.2023

Lúka, všade tráva. Zelená. Taká svieža, akoby sa viac farby do nej ani nevošlo. Jej oči to tak vidia. A kvety, je ich tu toľko, kdesi pri lese je začiatok. Pri tom strome, ukazuje prstom pre seba, len tak. „Takto sa to nerobí, taká veľká slečna.“ Ženský hlas, počuje ho celkom zreteľne. Hľadá pohľadom, obzerá sa dookola. Nikde nikto, teraz si je istá. Ale, [...]

Večera

19.11.2023

Kuchyňa. Možno miestnosť ponášajúca sa na ňu. Podlaha pod jej nohami vydáva zvuky. Vŕzga a nielen to, je to zmes zvukov, akoby tvorili súbor. Hm, znie to, akoby bola počítačový špecialista. Omyl, v tomto prípade to však nie je zásadné a základné znalosti jej nechýbajú. To potrebné. Vždy je dôležité vedieť si vybrať. Na nohách topánky, vysoké, farba [...]

Príležitosť

09.11.2023

Sedí. Lakte opreté o zábradlie, pobolievajú ju, už kedysi jej matka hovorila, že ich má špicaté. Jeden pohľad a dáva jej za pravdu. Asi áno, potiahne si z cigarety a pritiahne si pletený sveter k telu. Zima, keby aspoň svietilo slnko. Svieti, len je nejaké zubaté. Keby sa ukrylo, nezmenilo by sa veľa. Len rovnaká zima. Aspoň cigareta, opätovne potiahne. Slastne, [...]

lech walesa

Bývalý poľský prezident Walesa bol hospitalizovaný s ochorením COVID-19

05.12.2023 22:34

Walesov stav je vážny, no je o neho dobre postarané v nemocnici v Gdaňsku.

Daniel Lipšic, Úrad špeciálnej prokuratúry

Lipšic: Ak nechajú špeciálnu prokuratúru, vzdám sa funkcie

05.12.2023 20:55

Špeciálny prokurátor zdôraznil, že boj proti organizovanému zločinu a korupcii nemôže byť postavený na jednej osobe.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok: Slovensko pri riešení migrácie a azylu v EÚ má svoje červené čiary

05.12.2023 18:48

Minister vnútra sa zúčastnil na zasadnutí Rady EÚ pre vnútorné veci v Bruseli.

rtvs, mlynská dolina

RTVS príde o peniaze, ministerka Šimkovičová chce hľadať vhodné formy financovania

05.12.2023 18:32

Zníženie príspevku pre RTVS vychádza z koaličnej dohody.