Založ si blog

Káva

Posteľ, to zvláštne miesto, mala by som z neho vstávať oddýchnutá. Hm, dnes nie, akosi sa mi nedarí. Práve naopak, celé telo mám akési polámané, akoby ma bolel každý kúsok. Zrkadlo, ešte aj to je proti mne. Moja tvár korešponduje so zvyškom tela. No nie, na toto si nezvyknem, rýchlo sa strácam v kuchyni. Tam nemám zrkadlo, neuvidím sa.

Voňavá káva v mojom obľúbenom hrnčeku a ja kdesi pri toaletnom stolíku. Pokúšam sa, robím aj nemožné, potrebujem oživiť tvár. Nemôže pôsobiť tak zvädnuto. Vôňa čerstvo zaliatej kávy mi dráždi nos. Nádhera, viac to nevydržím, pomaličky sŕkam. Už mám popálený jazyk, jedujem sa skôr, ako sa dostanem do polovice hrnčeka. Nedočkavá som, hovorím si, keď pocítim nepríjemný pocit.

Dokončovacie práce, na tomto poli sa mi dnes skutočne darí. Pozriem na seba do zrkadla, úplne iná žena, chcem potešiť samú seba. Stalo sa, psychika je na tom hneď lepšie, toto sú veci, ktoré žene pomôžu. Sebavedomie je potvora.

Ulica, vysoké biele domy, ktoré nepoznám. Možno, hovorím si… Nič, v tomto bludisku sa strácam, musím sa držať hlavného chodníka. Orientačný bod, snáď pomôže.  Vysoké podpätky, vnímam ich ako čosi mimoriadne dôležité a popri úvahách sa rútim k autu. Stretnutie, točí sa mi v hlave, ani na šoférovanie sa sústrediť neviem.

Miestnosť, kdesi za mnou okná a na nízkom stolíku so širokými nožičkami , káva. Druhá v poradí, konštatujem a sŕkam. Ako zvyčajne, ale nechutí mi, príliš kyslá. Priniesla mi ju mladucha v krátkej sukni. Starší muž, na dnes môj obchodný partner, takmer na nej oči nechal.

Takto teda nie, kávu mi spravila nechutnú, ale predvádzať sa bude. Ja v jej rokoch… Nepremýšľam, namiesto toho ťahám zbrane. Mám síce o nejaký rôčik viac, ale aj skúseností. S ospravedlnením opúšťam kanceláriu a pri návrate si spôsobne prekladám jednu nohu cez druhú. Na nohách sa mi vynímajú červené lodičky s vysokými podpätkami. Dobrý výber, konštatujem, keď ho zbadám, ako ma sleduje. Tak a teraz sa nedám, nejaká nezrelá slečinka mi nemôže konkurovať. Nech skúsi.

Tag:

Oči

03.08.2022

Zapne svetlo a nadvihne nohu, jedenkrát, dvakrát, trikrát. Hm, malá či veľká násobilka. Boli časy, pomyslí si a všetky čísla hodí za hlavu. Nemá ich rád, akosi mu nikdy nešli pod kožu. Snažil sa, ale ako by to povedal. Ešte aj učiteľka bola proti, jednoducho posadnutá matematikou. S číslami si líhala do postele a potom s nimi vstávala. Predstava mierne [...]

Čísla

30.07.2022

Šálka na stole a v nej káva. Jeho obľúbená, ešte aj smotanu si do nej dal. Niekoľkokrát ju premieša, ale lyžičku nepoloží, má ju v ruke. Je strnulý, nehýbe sa, akoby to ani nedokázal. Okamih, lenže tento je zvláštny, až príliš. Až potom, keď príde k sebe, nie celkom, iba čiastočne, kladie malú antikorovú lyžičku na podšálku. A hľadí pred seba, [...]

Potreba

09.07.2022

Posteľ, biela bavlnená plachta. Klasika, Erika má jednoducho taký vkus, ako kedysi. Iné neboli, usmieva sa zľahka a presne vie, o čom hovorí. Nuž, boli to iné časy, žiadne plné regály tovaru, nedostatok všetkého. „Dobré ráno, mami, ako si spala?“ vypytuje sa Eva, len čo vystrčí nos z izby. „Nestojí za reč,“ mávne rukou a akosi jej nie je do reči. Hm, [...]

Rushdie

Muž obvinený z útoku na Rushdieho rešpektuje iránskeho vodcu

17.08.2022 23:25

Na otázku o Rushdiem odpovedal, že ho nemá veľmi rád.

pád, sucho

Letá už trvajú viac ako tri mesiace a sú extrémne suché. Máme ešte šancu na návrat k normálu?

17.08.2022 20:15

Klimatológ SHMÚ Pavol Faško v podcaste denníka Pravda okrem iného vysvetľuje priame dôvody súčasných horúčav na Slovensku.

Pellegrini

Hlas vyzýva premiéra, aby dal hlasovať v parlamente o dôvere vláde

17.08.2022 18:42

Minister financií Igor Matovič podľa Hlasu v stredu predviedol ďalší diel hádok so stranou SaS.

Príbeh: Záhadný telefonát

Dôchodkyňa z Popradu naletela podvodníkovi

17.08.2022 18:10

Splnila do bodky jeho príkazy, keďže si myslela, že je policajt.