Založ si blog

Kocka

Ráno, istý úsek dňa, pomaličky sa prebúdzam. Káva, cítim ju pod nosom, asi ju aj vidím. Kávové zrná, nádherne tvarované, chcem ich cítiť medzi prstami. Presne viem, aké by to bolo, jednoducho som si istá. Farebná dóza s obrázkom drobných kvietkov, to je ona, tam ju skrývam. Hermeticky uzatvorená a potom… Otvorím ju a všade okolo mňa nádherná vôňa.

 

Hm, presne na toto myslím. Predstavy, tých by okolo mňa bolo, lenže ja chcem viac, neuspokojím sa s málom. Niekoľkokrát sa slastne natiahnem, úplná mačka, len to telo. Také pružné nebude.  Chcela by som, lenže to by som musela preto niečo spraviť. Cvičenie, dokonca pravidelné a s tým mám problém. Začínam, dokonca do toho dávam aj pevnú vôľu, ale nevydržím. Moje odhodlanie je vysoko limitované, všakovaké výhovorky prichádzajú.

 

Páčia sa mi, akoby som nimi ospravedlňovala samú seba. Snaživá som, poviem si a pery sformujem do úsmevu.  Nohy vyťahujem spod periny a zisťujem skutkový stav. Zrkadlo je ku mne nemilosrdné, odhaľuje aj najmenšie nedostatky v mojej tvári. Za všetkým hľadám slnko, keby nesvietilo do izby, asi by to bolo so mnou lepšie.

 

A nech, hodím na seba tenký župan a strácam sa vo dverách. Najvyšší čas, pomyslenie na čerstvú kávu mi nedá pokoja. Musím ju mať. Hotovo, rýchlovarná kanvica je plná vody. Televízor, ešte ten mi tu chýba, zapínam ho každé ráno, aspoň mám prísun čerstvých informácií.

 

Cukor, som na kockový, tak rada sa na to pozerám. Sladká kocka sa ponára do horúceho nápoja a pomaličky v ňom mizne.  Miešam a  hľadím smerom doprava.  Na obrazovke televízora sa toho deje toľko… Tanky, tie hrôzostrašné monštrá, rútia sa prázdnou ulicou.

 

Nie, na toto sa pozerať nebudem, nechcem, toto nie je môj svet, do toho môjho čosi také nepatrí. Asi by som sa mala urýchlene prebudiť a prerušiť ten hnusný sen. Len keby to bol sen.

Tag:

Piesok

23.06.2022

Štvrtok, takmer koniec pracovného týždňa. Nie je to také zlé, ale piatok by sa zišiel. „Ahojte, babenky, tak zajtra,“ dostanem zo seba, kým si prehodím pripravenú tašku cez plece. Zbalená a rozhodnutá, jednoducho odchádzam, mám plné zuby všetkých vedúcich pracovníkov, ktorí odo mňa toho toľko očakávajú. Až priveľa, deň čo deň, akoby som ani človek nebola. [...]

Dvere

05.06.2022

Nohavicový kostým a do toho vhodné tričko, všetko zladené aj farebne. Zrejme to nebude štýl pre každého, ale k nej sa akosi hodí. Nádvorím vykladaným masívnou dlažbou sa ozýva zvuk, klopkanie podpätkov. To ona, kráča k masívnym dverám. Schodište, stúpa smerom hore a situácia sa niekoľkokrát opakuje. Postojí, niekoľkokrát sa nadýchne, tých schodov bolo [...]

Žltá

02.06.2022

Ruky, jedna a druhá. Výborne, mám dve, dokonca ich rozlišujem. Pravá, ľavá, odkrývam skutočnosti, ktoré už dávno viem. Hovorím tomu potreba, jednoducho ju mám, tu a teraz. Žiadne hlboké myslenie, do toho sa nepúšťam. Možno by som aj chcela, lenže… Nie, nechcem, ani váhať nemusím, vôbec o tom neuvažujem. V prstoch držím čosi. Bavlna, inak pletacia [...]

Russia Ukraine War Tying the Knot

Kyjev bude po vojne súperiť o svojich občanov s Európskou úniou

28.06.2022 05:00

Príde Ukrajina o pol milióna, či päť miliónov obyvateľov? To podľa demografov záleží na dĺźke vojny.

Jeruzalem Izrael

Izraelskí poslanci schválili reformy, ktoré ženám uľahčia prístup k interrupciám

27.06.2022 22:45

Ženy, ktoré chcú umelé ukončenie tehotenstva podstúpiť, musia osobne predstúpiť pred osobitný výbor ministerstva zdravotníctva.

Ukrajina Rusko vojna vojaci armáda

The Times: Elitná ukrajinská jednotka vykonáva diverzné operácie v Rusku

27.06.2022 20:00

Misiou ukrajinskej jednotky Šaman je zničiť infraštruktúru kľúčovú pre podporu ruskej invázie na Ukrajine.

Nemecko G7 summit rokovanie Ukrajina Zelenskyj uarus

Summit G7 sa postavil za Ukrajinu a pripravuje ďalšie protiruské sankcie

27.06.2022 18:53

Zelenskyj štátnikov požiadal o ďalšie zbrane a ďalšie protiruské sankcie.