Založ si blog

Kocka

Ráno, istý úsek dňa, pomaličky sa prebúdzam. Káva, cítim ju pod nosom, asi ju aj vidím. Kávové zrná, nádherne tvarované, chcem ich cítiť medzi prstami. Presne viem, aké by to bolo, jednoducho som si istá. Farebná dóza s obrázkom drobných kvietkov, to je ona, tam ju skrývam. Hermeticky uzatvorená a potom… Otvorím ju a všade okolo mňa nádherná vôňa.

 

Hm, presne na toto myslím. Predstavy, tých by okolo mňa bolo, lenže ja chcem viac, neuspokojím sa s málom. Niekoľkokrát sa slastne natiahnem, úplná mačka, len to telo. Také pružné nebude.  Chcela by som, lenže to by som musela preto niečo spraviť. Cvičenie, dokonca pravidelné a s tým mám problém. Začínam, dokonca do toho dávam aj pevnú vôľu, ale nevydržím. Moje odhodlanie je vysoko limitované, všakovaké výhovorky prichádzajú.

 

Páčia sa mi, akoby som nimi ospravedlňovala samú seba. Snaživá som, poviem si a pery sformujem do úsmevu.  Nohy vyťahujem spod periny a zisťujem skutkový stav. Zrkadlo je ku mne nemilosrdné, odhaľuje aj najmenšie nedostatky v mojej tvári. Za všetkým hľadám slnko, keby nesvietilo do izby, asi by to bolo so mnou lepšie.

 

A nech, hodím na seba tenký župan a strácam sa vo dverách. Najvyšší čas, pomyslenie na čerstvú kávu mi nedá pokoja. Musím ju mať. Hotovo, rýchlovarná kanvica je plná vody. Televízor, ešte ten mi tu chýba, zapínam ho každé ráno, aspoň mám prísun čerstvých informácií.

 

Cukor, som na kockový, tak rada sa na to pozerám. Sladká kocka sa ponára do horúceho nápoja a pomaličky v ňom mizne.  Miešam a  hľadím smerom doprava.  Na obrazovke televízora sa toho deje toľko… Tanky, tie hrôzostrašné monštrá, rútia sa prázdnou ulicou.

 

Nie, na toto sa pozerať nebudem, nechcem, toto nie je môj svet, do toho môjho čosi také nepatrí. Asi by som sa mala urýchlene prebudiť a prerušiť ten hnusný sen. Len keby to bol sen.

Tag:

Ticho

01.10.2022

V rohu miestnosti kreslo. Farba červená, nič moderné, práve naopak, aj poťah je už zodratý. Zašlá sláva napadne človeku pri pohľade naň. Ale ona, je taká pokojná a pokorná, to všetko sa dá prečítať v jej tvári. Sedí, pohodlne opretá, nohy obuté v papučiach natiahnuté pred seba. Papuče, teplé sú, dostala ich od vnučky k narodeninám. Nechcela nič, [...]

Červená

14.09.2022

Kráčam, moje telo je v pohybe. Jedna noha, druhá, kladiem ich vedľa seba. Zvláštne, nerobievam to, ale dnes, akoby som ich pozoroval. Možno to nie je celkom presné, ale aj tak sa na ne zameriavam. Je zima, takmer päť stupňov pod nulou a ten vietor. Nič príjemné, ešte aj pod kabát mi fúka, dnes je ten vetrisko príliš zvedavý. Nemusel by, už aj mráz mi dáva zabrať. Veru [...]

Alobal

10.09.2022

Miestnosť, steny biele, nikde ani štipka farby. Hm, otáčam hlavu, akoby som tu ešte nikdy nebola. Opak je pravdou, toto miesto je takmer mojím druhým domovom. Ani nápad, chce sa mi protestovať, takto by som to určite nenazývala. Sedím pri stole bielej farby a niekam hľadím. Šanóny, je ich tu toľko, stoja tu ako pyramídy. Veľký poriadok tu nie je, ale to všetko [...]

trh, nákup, nakupovanie, farmári, poľnohospodárstvo, zelenina, trhovisko

Pri Neapole sa priotrávilo desať ľudí mandragorou, bola zrejme v špenáte

07.10.2022 17:21

Z desiatich hospitalizovaných je jeden v ohrození života.

Záporožská jadrová elektráreň

Pri nehode v Záporoží by uniklo 10-krát viac rádioaktivity než v Černobyli

07.10.2022 16:34

Najväčšiu jadrovú elektráreň v Európe okupujú od marca ruské sily, avšak stále tam pracuje ukrajinský personál.

očkovanie vakcína

Počet obetí covidu v Holandsku bol dvakrát vyšší, než uvádzala vláda

07.10.2022 16:18

Štatistiky, ktoré zaznamenávajú úmrtia na COVID-19 a vychádzajú z úmrtných listov, evidujú v Holandsku 44 485 úmrtí.

Vladimir Putin

Na oslavy Putinových 70. narodenín v Rusku nie je nálada

07.10.2022 14:46

V Rusku sa Putin pompéznych osláv pravdepodobne nedočká, napísal server Meduza.