Založ si blog

Oči

Zapne svetlo a nadvihne nohu, jedenkrát, dvakrát, trikrát. Hm, malá či veľká násobilka. Boli časy, pomyslí si a všetky čísla hodí za hlavu. Nemá ich rád, akosi mu nikdy nešli pod kožu. Snažil sa, ale  ako by to povedal. Ešte aj učiteľka bola proti, jednoducho posadnutá matematikou. S číslami si líhala do postele a potom s nimi vstávala.

 

Predstava mierne pritiahnutá za vlasy, ale blízka realite. Určite, jeho presvedčenie je mimoriadne silné.  Pche, matematika, na tú on teraz myslieť nebude. Vlastne, už nikdy, nechce o nej nič počuť. Roky školských dochádzok sú za ním, dokonca pomerne úspešne.

 

A teraz? Matematika neexistuje. Možno  hlúpe, jemu to však vyhovuje. Nepočíta. Vlastne, úplná pravda to nebude. Tie škatule, ležia jedna vedľa druhej bez ohľadu na neho. Nestarajú sa, ani jeho trampoty s matematikou ich nezaujímajú. Prekročí jednu a už spičkou druhej nohy narazí do druhej. No nie, takto to nepôjde, prestáva sa mu to páčiť.

 

Počty, bŕ, nechce na ne myslieť. Namiesto toho zohne chrbát a pomaličky sa vystiera. Cesta pred ním je zablokovaná. Ako inak, škatuľami. Sú všade, akoby boli také vzácne. V kuchyni ich je, ale ani v izbe to nie je lepšie. Zohne chrbát, pozrie do jednej. No nie, plná ponožiek.

 

Rýchlo mení smer. Balkón, to je ono, super miesto. Žiadne škatule, len skromná drevená stolička kdesi v rohu. Stačí mu, zloží na ňu svoje unavené telo a zapáli si cigaretu. Z rozpálených panelov sála horúčava a ulicou sa ozývajú kroky. Dámske lodičky, pomyslí si, privrie oči a popustí uzdu svojej fantázii. Aj takto môže vyzerať sťahovanie slobodného chlapa.

Tag:

Krok

17.01.2023

Dnes je zvláštny deň, pomyslím si. Hm, ani nie, sme uprostred týždňa a táto streda nie je ničím výnimočná. Teda, pre niekoho možno, pre mňa nie. Alebo aj, už mesiac sa pohybujem v tomto priestore. Práve som si spomenula, začínam počítať, ale sedí to. Celkom presne. Štyri týždne, dá sa to vyjadriť aj takto. Jemne sformujem ústa do úsmevu, pokračujem [...]

Vôňa

05.01.2023

Vrznutie postele. Zvuk, počuje ho každé ráno. Aj dnes, stačí sa posadiť, nohy spustiť dole. Á, uši dostávajú zabrať. A susedia, ani oni z toho nemôžu mať radosť. To berie, lenže prenájom nepustí, nábytok cudzí, ani posteľ nie je tvoja. Takto to chodí, si v priestore, kde takmer nič nie je tvoje. No a, dnes je taká doba, nemôže mať každý hneď vilu v dobrej [...]

Tma

31.12.2022

Stojím, sedím, ležím… Neviem, som akýsi nesvoj, akoby som nevedel ani, kde som. Nádych, výdych, nádych, výdych a znova od začiatku. Všetko je to príliš rýchle, prestávam to stíhať. V mojom vnútri je málo vzduchu, úporne sa snažím, potrebujem ho do seba dostať. Začína to byť pre mňa zásadné. Snažím sa, len akosi nad všetkým strácam kontrolu. Je to [...]

Van der Bellen Čaputová

Čaputová hovorila s rakúskym prezidentom o energetike i hraničných kontrolách

31.01.2023 13:20

Prezidentka Čaputová vidí priestor na užšiu spoluprácu Slovenska s Rakúskom v oblasti produkcie elektrickej energie a zelených technológií.

Poland Protest

Choď preč, odháňali z gynekológií znásilnenú maloletú Poľku

31.01.2023 13:17

Na severovýchode Poľska znásilnil strýko 14-ročnú neter. Dievča s mentálnym postihnutím otehotnelo. Na to, aby mu spravili interrupciu, muselo prejsť doslova krížovú cestu.

boris kollár

ONLINE: Máj, jún či september? Poslanci budú hlasovať o termíne predčasných volieb, isté však nie je nič

31.01.2023 13:00, aktualizované: 13:50

Najpravdepodobnejším termínom je stále september, otázne je, či na hlasovaní bude prítomný dostatočný počet poslancov.

Andrej Babiš

Ministerstvo preverí, či Babiš výzvou k stávkam pred voľbami neporušil zákon

31.01.2023 12:31

Babiš deň pred druhým kolom prezidentských volieb na sociálne siete napísal, aby si na jeho výhru ľudia stavili.

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 139
Celková čítanosť: 207853x
Priemerná čítanosť článkov: 1495x

Autor blogu

Kategórie