Založ si blog

Oči

Zapne svetlo a nadvihne nohu, jedenkrát, dvakrát, trikrát. Hm, malá či veľká násobilka. Boli časy, pomyslí si a všetky čísla hodí za hlavu. Nemá ich rád, akosi mu nikdy nešli pod kožu. Snažil sa, ale  ako by to povedal. Ešte aj učiteľka bola proti, jednoducho posadnutá matematikou. S číslami si líhala do postele a potom s nimi vstávala.

 

Predstava mierne pritiahnutá za vlasy, ale blízka realite. Určite, jeho presvedčenie je mimoriadne silné.  Pche, matematika, na tú on teraz myslieť nebude. Vlastne, už nikdy, nechce o nej nič počuť. Roky školských dochádzok sú za ním, dokonca pomerne úspešne.

 

A teraz? Matematika neexistuje. Možno  hlúpe, jemu to však vyhovuje. Nepočíta. Vlastne, úplná pravda to nebude. Tie škatule, ležia jedna vedľa druhej bez ohľadu na neho. Nestarajú sa, ani jeho trampoty s matematikou ich nezaujímajú. Prekročí jednu a už spičkou druhej nohy narazí do druhej. No nie, takto to nepôjde, prestáva sa mu to páčiť.

 

Počty, bŕ, nechce na ne myslieť. Namiesto toho zohne chrbát a pomaličky sa vystiera. Cesta pred ním je zablokovaná. Ako inak, škatuľami. Sú všade, akoby boli také vzácne. V kuchyni ich je, ale ani v izbe to nie je lepšie. Zohne chrbát, pozrie do jednej. No nie, plná ponožiek.

 

Rýchlo mení smer. Balkón, to je ono, super miesto. Žiadne škatule, len skromná drevená stolička kdesi v rohu. Stačí mu, zloží na ňu svoje unavené telo a zapáli si cigaretu. Z rozpálených panelov sála horúčava a ulicou sa ozývajú kroky. Dámske lodičky, pomyslí si, privrie oči a popustí uzdu svojej fantázii. Aj takto môže vyzerať sťahovanie slobodného chlapa.

Tag:

Ticho

01.10.2022

V rohu miestnosti kreslo. Farba červená, nič moderné, práve naopak, aj poťah je už zodratý. Zašlá sláva napadne človeku pri pohľade naň. Ale ona, je taká pokojná a pokorná, to všetko sa dá prečítať v jej tvári. Sedí, pohodlne opretá, nohy obuté v papučiach natiahnuté pred seba. Papuče, teplé sú, dostala ich od vnučky k narodeninám. Nechcela nič, [...]

Červená

14.09.2022

Kráčam, moje telo je v pohybe. Jedna noha, druhá, kladiem ich vedľa seba. Zvláštne, nerobievam to, ale dnes, akoby som ich pozoroval. Možno to nie je celkom presné, ale aj tak sa na ne zameriavam. Je zima, takmer päť stupňov pod nulou a ten vietor. Nič príjemné, ešte aj pod kabát mi fúka, dnes je ten vetrisko príliš zvedavý. Nemusel by, už aj mráz mi dáva zabrať. Veru [...]

Alobal

10.09.2022

Miestnosť, steny biele, nikde ani štipka farby. Hm, otáčam hlavu, akoby som tu ešte nikdy nebola. Opak je pravdou, toto miesto je takmer mojím druhým domovom. Ani nápad, chce sa mi protestovať, takto by som to určite nenazývala. Sedím pri stole bielej farby a niekam hľadím. Šanóny, je ich tu toľko, stoja tu ako pyramídy. Veľký poriadok tu nie je, ale to všetko [...]

trh, nákup, nakupovanie, farmári, poľnohospodárstvo, zelenina, trhovisko

Pri Neapole sa priotrávilo desať ľudí mandragorou, bola zrejme v špenáte

07.10.2022 17:21

Z desiatich hospitalizovaných je jeden v ohrození života.

Záporožská jadrová elektráreň

Pri nehode v Záporoží by uniklo 10-krát viac rádioaktivity než v Černobyli

07.10.2022 16:34

Najväčšiu jadrovú elektráreň v Európe okupujú od marca ruské sily, avšak stále tam pracuje ukrajinský personál.

očkovanie vakcína

Počet obetí covidu v Holandsku bol dvakrát vyšší, než uvádzala vláda

07.10.2022 16:18

Štatistiky, ktoré zaznamenávajú úmrtia na COVID-19 a vychádzajú z úmrtných listov, evidujú v Holandsku 44 485 úmrtí.

Vladimir Putin

Na oslavy Putinových 70. narodenín v Rusku nie je nálada

07.10.2022 14:46

V Rusku sa Putin pompéznych osláv pravdepodobne nedočká, napísal server Meduza.