Založ si blog

Alobal

Miestnosť, steny biele, nikde ani štipka farby. Hm, otáčam hlavu, akoby som tu ešte nikdy nebola. Opak je pravdou, toto miesto je takmer mojím druhým domovom. Ani nápad, chce sa mi protestovať, takto by som to určite nenazývala.

 

Sedím pri stole bielej farby a niekam hľadím. Šanóny, je ich tu toľko, stoja tu ako pyramídy. Veľký poriadok tu nie je, ale to všetko vedúca. Vraj upratovanie, ona to tak pomenovala. Lenže ja, akosi na to nemám chuť, toľko všakovakých papierov a vôbec, myslím si, že je to zbytočné.

 

Odvraciam zrak smerom na dvere, jediné v miestnosti. Rýchly pohľad a v mojej ruke taška. Vlastne kabelka. Ruka ponorená do jej obsahu slávi o chvíľu úspech. Tvárim sa víťazoslávne a kladiem na stôl akýsi balíček. Utajený obsah, prebehne mi hlavou.

 

Asi áno, ale to všetko, akoby to bola iba hra. Leží predo mnou a ja sa neviem rozhodnúť. Čo teraz? Mám to, pohľadom kontrolujem dvere. Musím, keby niečo, ešte aj tie sliny dobiedzajú. Tentokrát nič, pokračujem podľa plánu. Alobal, chladivý a mierne ligotavý. Otváram ho, moja zvedavosť ešte rastie.

 

Á, tak predsa som sa dočkala, už je tu priamo predo mnou a tá vôňa. Jednoducho ma dráždi, chuťové poháriky mi našepkávajú jediné. Orechový závin, a keby len to, tento je od babičky. Taký ako ona, nikto neupečie, tie jej zlaté ručičky. Mňam. Beriem si do ruky prvý kúsok, opatrne s gráciou, keď sa strasiem. Zohnem hlavu, pozorujem tie malé potvory. Hýbu sa a je ich toľko. Mravce. Prišli, aby si pochutili, ani neviem odkiaľ. Som sklamaná, takto som to nepredstavovala a deliť sa s nimi nebudem.

 

„Dobré ráno,“ zaznie od dverí pozdrav mojej šéfky a ja viem, že je po všetkom.

Tag:

Ticho

01.10.2022

V rohu miestnosti kreslo. Farba červená, nič moderné, práve naopak, aj poťah je už zodratý. Zašlá sláva napadne človeku pri pohľade naň. Ale ona, je taká pokojná a pokorná, to všetko sa dá prečítať v jej tvári. Sedí, pohodlne opretá, nohy obuté v papučiach natiahnuté pred seba. Papuče, teplé sú, dostala ich od vnučky k narodeninám. Nechcela nič, [...]

Červená

14.09.2022

Kráčam, moje telo je v pohybe. Jedna noha, druhá, kladiem ich vedľa seba. Zvláštne, nerobievam to, ale dnes, akoby som ich pozoroval. Možno to nie je celkom presné, ale aj tak sa na ne zameriavam. Je zima, takmer päť stupňov pod nulou a ten vietor. Nič príjemné, ešte aj pod kabát mi fúka, dnes je ten vetrisko príliš zvedavý. Nemusel by, už aj mráz mi dáva zabrať. Veru [...]

Kašeľ

21.08.2022

Ulica plná ľudí, vidím ju, len akosi ju nevnímam. Mohol by som, času by som mal. To áno, ale… Moje myšlienky, všetky som sústredil na prácu, môj veľký deň sa približuje míľovými krokmi. Teším sa, ale aj obavy, mám ich, nezapieram. Aby nie, toto je projekt, na ktorom mi skutočne záleží a dôvera vedenia podniku sa dá stratiť len raz. Nemôžem si to dovoliť, [...]

trh, nákup, nakupovanie, farmári, poľnohospodárstvo, zelenina, trhovisko

Pri Neapole sa priotrávilo desať ľudí mandragorou, bola zrejme v špenáte

07.10.2022 17:21

Z desiatich hospitalizovaných je jeden v ohrození života.

Záporožská jadrová elektráreň

Pri nehode v Záporoží by uniklo 10-krát viac rádioaktivity než v Černobyli

07.10.2022 16:34

Najväčšiu jadrovú elektráreň v Európe okupujú od marca ruské sily, avšak stále tam pracuje ukrajinský personál.

očkovanie vakcína

Počet obetí covidu v Holandsku bol dvakrát vyšší, než uvádzala vláda

07.10.2022 16:18

Štatistiky, ktoré zaznamenávajú úmrtia na COVID-19 a vychádzajú z úmrtných listov, evidujú v Holandsku 44 485 úmrtí.

Vladimir Putin

Na oslavy Putinových 70. narodenín v Rusku nie je nálada

07.10.2022 14:46

V Rusku sa Putin pompéznych osláv pravdepodobne nedočká, napísal server Meduza.