Založ si blog

Červená

Kráčam, moje telo je v pohybe. Jedna noha, druhá, kladiem ich vedľa seba. Zvláštne, nerobievam to, ale dnes, akoby som ich pozoroval. Možno to nie je celkom presné, ale aj tak sa na ne zameriavam. Je zima, takmer päť stupňov pod nulou a ten vietor. Nič príjemné, ešte aj pod kabát mi fúka, dnes je ten vetrisko príliš zvedavý. Nemusel by, už aj mráz mi dáva zabrať. Veru poriadne, značkové tenisky ma nezahrejú. Adidas, pousmejem sa sám pre seba. Inak nič, aj tak tu nikto okrem mňa nie je. Všetci sú kdesi v teple, nechce sa im ani nos vystrčiť.

 

Bodaj by, ani mne nie, lenže… Úmysel, mám ho stále na pamäti, premieta sa mi v hlave ako film, stále od začiatku. Len koniec, ten som ešte nevidel. Úvahy, už zasa, sú tu ako každý deň. Lenže mne nestačia, potrebujem viac, teším sa, telom mi prechádza vlna radosti. A keby len to, dokonca vzrušenia. Neopísateľný pocit, akoby sa čosi rozlievalo v mojom vnútri a len ja to viem definovať. Páči sa mi to, začínam byť nedočkavý. Ešte aj zima ma poháňa, je to akoby moje vnútro súťažilo s tým, čo je vonku okolo mňa. Zaujímavý súboj, mňa však zaujíma výsledok. Musí prísť, viem to. A teraz, som tak blízko, všetko je na dosah, cítim to.

 

Ulica, príliš úzka, aby sa do nej vošlo auto. Kdeže, tu človek ani bicykel nestretne. A teraz už vôbec nie, počasie je výborné, lepšie by som dostať nemohol. Míňam posledné sliepňavé svetlo a som v bode zlomu, prichádzam na miesto. Ešte niekoľko tichých krokov, jedno vrznutie. Len aby nebolo príliš hlasné, asi by ma vyrušilo. Nie, nemôžem si to dovoliť, moja koncentrácia nesmie poľaviť.

 

Skvelé, mám to, stačil malý plamienok. Nič veľké, okázalé, to by som nerobil. Toto je nádhera, pozorujem ho so zatajeným dychom. Nádherný je, ako krásne silnie, takmer ako dieťa, ktoré sa mení každým dňom priamo pred očami matky. Drevo a oheň, tá symbióza, pohľad, ktorý sa nedá opísať. Ach, ako sa mi to páči… A tie pocity, konečne niečo, čo na napĺňa, oslobodzuje.

 

Siréna, kdesi v diaľke zvuky, počujem ich, sú stále silnejšie. Ešte aj to modré svetlo. Nie, nechcem ich tu, nemali ste ich volať. Lenže ktosi, porušil to. Idem, moje tenisky sa pohybujú opačným smerom. Musím, reagujem, som pripravený na všetko.

Tag:

Krok

17.01.2023

Dnes je zvláštny deň, pomyslím si. Hm, ani nie, sme uprostred týždňa a táto streda nie je ničím výnimočná. Teda, pre niekoho možno, pre mňa nie. Alebo aj, už mesiac sa pohybujem v tomto priestore. Práve som si spomenula, začínam počítať, ale sedí to. Celkom presne. Štyri týždne, dá sa to vyjadriť aj takto. Jemne sformujem ústa do úsmevu, pokračujem [...]

Vôňa

05.01.2023

Vrznutie postele. Zvuk, počuje ho každé ráno. Aj dnes, stačí sa posadiť, nohy spustiť dole. Á, uši dostávajú zabrať. A susedia, ani oni z toho nemôžu mať radosť. To berie, lenže prenájom nepustí, nábytok cudzí, ani posteľ nie je tvoja. Takto to chodí, si v priestore, kde takmer nič nie je tvoje. No a, dnes je taká doba, nemôže mať každý hneď vilu v dobrej [...]

Tma

31.12.2022

Stojím, sedím, ležím… Neviem, som akýsi nesvoj, akoby som nevedel ani, kde som. Nádych, výdych, nádych, výdych a znova od začiatku. Všetko je to príliš rýchle, prestávam to stíhať. V mojom vnútri je málo vzduchu, úporne sa snažím, potrebujem ho do seba dostať. Začína to byť pre mňa zásadné. Snažím sa, len akosi nad všetkým strácam kontrolu. Je to [...]

Van der Bellen Čaputová

Čaputová hovorila s rakúskym prezidentom o energetike i hraničných kontrolách

31.01.2023 13:20

Prezidentka Čaputová vidí priestor na užšiu spoluprácu Slovenska s Rakúskom v oblasti produkcie elektrickej energie a zelených technológií.

Poland Protest

Choď preč, odháňali z gynekológií znásilnenú maloletú Poľku

31.01.2023 13:17

Na severovýchode Poľska znásilnil strýko 14-ročnú neter. Dievča s mentálnym postihnutím otehotnelo. Na to, aby mu spravili interrupciu, muselo prejsť doslova krížovú cestu.

boris kollár

ONLINE: Máj, jún či september? Poslanci budú hlasovať o termíne predčasných volieb, isté však nie je nič

31.01.2023 13:00, aktualizované: 13:50

Najpravdepodobnejším termín je stále september, otázne je, či na hlasovaní bude prítomní dostatočný počet poslancov.

Andrej Babiš

Ministerstvo preverí, či Babiš výzvou k stávkam pred voľbami neporušil zákon

31.01.2023 12:31

Babiš deň pred druhým kolom prezidentských volieb na sociálne siete napísal, aby si na jeho výhru ľudia stavili.

Darina Matichová

Štatistiky blogu

Počet článkov: 139
Celková čítanosť: 207849x
Priemerná čítanosť článkov: 1495x

Autor blogu

Kategórie