Založ si blog

Červená

Kráčam, moje telo je v pohybe. Jedna noha, druhá, kladiem ich vedľa seba. Zvláštne, nerobievam to, ale dnes, akoby som ich pozoroval. Možno to nie je celkom presné, ale aj tak sa na ne zameriavam. Je zima, takmer päť stupňov pod nulou a ten vietor. Nič príjemné, ešte aj pod kabát mi fúka, dnes je ten vetrisko príliš zvedavý. Nemusel by, už aj mráz mi dáva zabrať. Veru poriadne, značkové tenisky ma nezahrejú. Adidas, pousmejem sa sám pre seba. Inak nič, aj tak tu nikto okrem mňa nie je. Všetci sú kdesi v teple, nechce sa im ani nos vystrčiť.

 

Bodaj by, ani mne nie, lenže… Úmysel, mám ho stále na pamäti, premieta sa mi v hlave ako film, stále od začiatku. Len koniec, ten som ešte nevidel. Úvahy, už zasa, sú tu ako každý deň. Lenže mne nestačia, potrebujem viac, teším sa, telom mi prechádza vlna radosti. A keby len to, dokonca vzrušenia. Neopísateľný pocit, akoby sa čosi rozlievalo v mojom vnútri a len ja to viem definovať. Páči sa mi to, začínam byť nedočkavý. Ešte aj zima ma poháňa, je to akoby moje vnútro súťažilo s tým, čo je vonku okolo mňa. Zaujímavý súboj, mňa však zaujíma výsledok. Musí prísť, viem to. A teraz, som tak blízko, všetko je na dosah, cítim to.

 

Ulica, príliš úzka, aby sa do nej vošlo auto. Kdeže, tu človek ani bicykel nestretne. A teraz už vôbec nie, počasie je výborné, lepšie by som dostať nemohol. Míňam posledné sliepňavé svetlo a som v bode zlomu, prichádzam na miesto. Ešte niekoľko tichých krokov, jedno vrznutie. Len aby nebolo príliš hlasné, asi by ma vyrušilo. Nie, nemôžem si to dovoliť, moja koncentrácia nesmie poľaviť.

 

Skvelé, mám to, stačil malý plamienok. Nič veľké, okázalé, to by som nerobil. Toto je nádhera, pozorujem ho so zatajeným dychom. Nádherný je, ako krásne silnie, takmer ako dieťa, ktoré sa mení každým dňom priamo pred očami matky. Drevo a oheň, tá symbióza, pohľad, ktorý sa nedá opísať. Ach, ako sa mi to páči… A tie pocity, konečne niečo, čo na napĺňa, oslobodzuje.

 

Siréna, kdesi v diaľke zvuky, počujem ich, sú stále silnejšie. Ešte aj to modré svetlo. Nie, nechcem ich tu, nemali ste ich volať. Lenže ktosi, porušil to. Idem, moje tenisky sa pohybujú opačným smerom. Musím, reagujem, som pripravený na všetko.

Tag:

Ticho

01.10.2022

V rohu miestnosti kreslo. Farba červená, nič moderné, práve naopak, aj poťah je už zodratý. Zašlá sláva napadne človeku pri pohľade naň. Ale ona, je taká pokojná a pokorná, to všetko sa dá prečítať v jej tvári. Sedí, pohodlne opretá, nohy obuté v papučiach natiahnuté pred seba. Papuče, teplé sú, dostala ich od vnučky k narodeninám. Nechcela nič, [...]

Alobal

10.09.2022

Miestnosť, steny biele, nikde ani štipka farby. Hm, otáčam hlavu, akoby som tu ešte nikdy nebola. Opak je pravdou, toto miesto je takmer mojím druhým domovom. Ani nápad, chce sa mi protestovať, takto by som to určite nenazývala. Sedím pri stole bielej farby a niekam hľadím. Šanóny, je ich tu toľko, stoja tu ako pyramídy. Veľký poriadok tu nie je, ale to všetko [...]

Kašeľ

21.08.2022

Ulica plná ľudí, vidím ju, len akosi ju nevnímam. Mohol by som, času by som mal. To áno, ale… Moje myšlienky, všetky som sústredil na prácu, môj veľký deň sa približuje míľovými krokmi. Teším sa, ale aj obavy, mám ich, nezapieram. Aby nie, toto je projekt, na ktorom mi skutočne záleží a dôvera vedenia podniku sa dá stratiť len raz. Nemôžem si to dovoliť, [...]

Záporožská jadrová elektráreň

Pri nehode v Záporoží by uniklo 10-krát viac rádioaktivity než v Černobyli

07.10.2022 16:34

Najväčšiu jadrovú elektráreň v Európe okupujú od marca ruské sily, avšak stále tam pracuje ukrajinský personál.

očkovanie vakcína

Počet obetí covidu v Holandsku bol dvakrát vyšší, než uvádzala vláda

07.10.2022 16:18

Štatistiky, ktoré zaznamenávajú úmrtia na COVID-19 a vychádzajú z úmrtných listov, evidujú v Holandsku 44 485 úmrtí.

Vladimir Putin

Na oslavy Putinových 70. narodenín v Rusku nie je nálada

07.10.2022 14:46

V Rusku sa Putin pompéznych osláv pravdepodobne nedočká, napísal server Meduza.

Daniel Lipšic

Lipšic: Prokurátori Repa a Šúrek nedozorovali kauzy spojené s expolicajtom Kučerkom

07.10.2022 14:30

Reagoval tak na tvrdenia Fica, podľa ktorého zverejnené nahrávky dokazujú, že menovaní prokurátori expolicajta vydierali.